Zapisz się

Oczywistym powodem studiowania w Stanach Zjednoczonych jest wysoki poziom uczelni, szczególnie tych zaliczanych do legendarnej Ivy League. Jednak kluczowa przewaga tkwi w samym systemie nauczania. Absolwenci amerykańskich uniwersytetów opuszczają szkołę gotowi, by dołączyć do zespołu profesjonalistów w firmie czy instytucji specjalizującej się w wybranej dziedzinie. Zakładają własne firmy i odważnie prowadzą swoje kariery od pierwszego dnia poza murami kampusu.

System i organizacja studiów w USA

Czyli co otrzymuje student za 45 tysięcy dolarów czesnego? Jak studiuje się w Stanach Zjednoczonych? Jak wygląda struktura studiów? Ile lat trwa poszczególny etap studiów w USA? Z jakich komponentów składają się studia na poziomie Bachelor?

Czytaj więcej

Koszty studiów na amerykańskich uczelniach

Ile wynosi czesne w USA? Jakie są średnie koszty życia? Ile kosztuje akademik? Jakie opłaty dodatkowe należy wliczyć do budżetu planując studia w Stanach Zjednoczonych?

Czytaj więcej

Wymogi aplikacyjne w USA

Jeśli chcesz aplikować na studia w USA, warto dokładnie sprawdzić, jakie dokumenty są do tego potrzebne. Sprawdź, kiedy uczelnie amerykańskie mają swoje terminy aplikacji i kiedy polecamy się zabrać do procesu aplikacyjnego.

Czytaj więcej

Egzamin językowy TOEFL

Decydując się na egzamin z języka angielskiego często stajemy przed dylematem, który wybrać - TOEFL czy IELTS? Czym się różnią te egzaminy, ile kosztują i jak można się do nich przygotować?

Czytaj więcej

Matura amerykańska SAT

Odpowiednikiem polskiej matury w USA jest egzamin SAT. Chcąc rozpocząć studia w USA musimy zdać egzamin SAT z odpowiednią liczbą punktów, im większą, tym większe szanse mamy na lepszą uczelnię. Na czym polega formuła egzaminu SAT, jak należy interpretować jej wyniki i jak się przygotować?

Czytaj więcej

Akademiki w USA

Na pewno każdy z Was widział w produkcjach filmowych i telewizyjnych amerykańskie akademiki. Prezentują się niczym hotele o wysokim standardzie. Zaś studenci świetnie się bawią i wspominają okres nauki na uniwersytecie przez całe życie. Jak wygląda rzeczywistość?

Czytaj więcej

Jak wygląda studiowanie na NYU

NYU jest jedną z największych szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych. Cieszy się światową renomą i zajmuje 27. miejsce w międzynarodowym rankingu uczelni Listy Szanghajskiej z 2014 roku, a jej poszczególne wydziały znajdują się w ścisłej piątce amerykańskich zestawień. Uniwersytet jest wyraźnie zorientowany międzynarodowo, jako jeden z nielicznych posiada swoje kampusy na całym świecie.

Czytaj więcej

Stypendia w USA

Jakie rodzaje stypendiów występują na studiach w Stanach Zjednoczonych? Czy prośba o stypendium ma wpływ na decyzję o przyjęciu kandydata? Jak wysokie stypendia przyznawane są studentom międzynarodowym? Od czego zależy uzyskanie pomocy finansowej od uczelni?

Czytaj więcej

Ciekawe zajęcia na amerykańskich uczelniach

Życie studentów w USA nie kończy się wyłącznie na nauce i dążeniu do osiągnięcia upragnionych kwalifikacji. Jest wiele możliwości podejmowania dodatkowych zajęć, które pomagają w nawiązaniu znajomości czy odpoczynku od codziennych obowiązków. Każda uczelnia w USA zapewnia swoim studentom szeroki wybór działalności, które są prowadzone przez obecnych studentów lub absolwentów.

Czytaj więcej

Dlaczego warto studiować w USA?

Jakie budżety na badania posiadają amerykańskie uniwersytety? Jak dużo stypendiów udzielają? Czy posiadają doradztwo zawodowe w zakresie kariery? Jak wyglądają zarobki po zakończeniu renomowanych uczelni z USA?

Czytaj więcej

The Swan School Blog: nowoczesna edukacja naszym okiem

Dbamy, by na naszym blogu — obok aktualności i kolejnych historii sukcesu absolwentów The Swan School — regularnie pojawiały się merytoryczne publikacje. Nasi dydaktycy chętnie dzielą się wiedzą, przemyśleniami i opiniami dotyczącymi rozmaitych aspektów nowoczesnej edukacji.

sprawdź nasz blog

Napisz do nas a my oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.