Zapisz się
The Swan School

O maturze międzynarodowej

Jeśli chcesz otworzyć sobie drogę do studiów na najbardziej prestiżowych uczelniach Europy i świata, rozpocznij od matury międzynarodowej. To ona stanie się dla Ciebie przepustką m.in. na Oxford czy Cambridge. Dyplom IB jest akceptowany aż w 75 krajach, na ponad 2 000 najlepszych uniwersytetach. Jeśli potrzebujesz korepetycji IB, postaw na The Swan School. Pomożemy Ci indywidualnie przygotować się do wszystkich egzaminów matury międzynarodowej.


 

Matura IB co to jest i jakie przynosi korzyści?

Matura Międzynarodowa IB (International Baccalaureate) to renomowany program edukacyjny, który cieszy się uznaniem na najlepszych uniwersytetach na całym świecie. Jest to system nauczania, który został stworzony w celu zapewnienia uczniom wszechstronnego, globalnego wykształcenia, które przygotowuje ich do efektywnego działania i nauki w różnych kulturach i środowiskach. Matura IB jest dla wielu uczniów przepustką do studiów na tak prestiżowych uczelniach jak IMPERIAL czy UCL. Dzięki szerszemu kontekstowi nauczania, program IB promuje międzynarodowe zrozumienie oraz umiejętności niezbędne w coraz bardziej globalizującym się świecie. Absolwenci IB są cenieni za swoje umiejętności analityczne, zdolność do pracy złożoną i interdyscyplinarną oraz za podejście do nauki, które kładzie nacisk na zrozumienie i krytyczne przemyślenia, a nie tylko na zapamiętywanie faktów.

Co to matura międzynarodowa?

Program matury międzynarodowej to kompleksowy, dwuletni kurs edukacyjny, który nie tylko rozwija umiejętności akademickie uczniów, ale również kształtuje ich jako osoby zdolne do krytycznego myślenia, zrozumienia globalnych problemów i pracy w międzynarodowym środowisku. Program IB zapewnia edukację na wysokim poziomie w sześciu głównych grupach przedmiotów: języki, nauki humanistyczne, nauki ścisłe, matematyka, sztuka, a także wychowanie fizyczne i zdrowotne. Każdy uczestnik programu musi także zrealizować projekt z zakresu teorii wiedzy (TOK), który zachęca do refleksji nad naturą wiedzy oraz do prowadzenia niezależnego badania, które podsumowuje się w napisaniu eseju. Dzięki tym elementom program IB nie tylko przygotowuje uczniów do egzaminów, ale także uczy ich, jak czerpać wiedzę z różnych dziedzin i integrować ją, aby lepiej rozumieć świat.

Matura międzynarodowa jak zdać?

Sukces w programie IB zależy od wielu czynników, w tym od zaangażowania w naukę, umiejętności organizacji czasu, a także od wsparcia, jakiego udziela szkoła. W The Swan School zapewniamy naszym uczniom dostęp do doświadczonych nauczycieli i specjalistów, którzy pomagają w opanowaniu materiału, rozwijaniu umiejętności niezbędnych do zdania egzaminów oraz w planowaniu przyszłej ścieżki edukacyjnej. Nasz program przygotowawczy obejmuje kursy wstępne, które pomagają uczniom zrozumieć wymogi programu oraz rozwijają umiejętności niezbędne do analizy i oceny skomplikowanych tekstów i problemów. Regularne próbne egzaminy oraz sesje oceny formatywnej pozwalają uczniom na bieżąco dostosowywać swoje metody nauki, co jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu.

Ile kosztuje matura IB?

Ile kosztuje matura IB? W Polsce większość szkół ponadgimnazjalnych oferujących program matury międzynarodowej jest państwowa, co oznacza, że nauka w klasie IB jest bezpłatna. Jednak zgodnie z regulacjami, każdy zdający ponosi koszty związane z egzaminem. Rejestracja do programu, która odbywa się na pół roku przed rozpoczęciem egzaminów, kosztuje ponad 100 euro. Dodatkowo opłata za przystąpienie do egzaminu z każdego przedmiotu wynosi około 80 euro. Mimo że koszty te mogą wydawać się znaczące, warto pamiętać o wartości dyplomu IB, który jest akceptowany w 75 krajach i ponad 2000 czołowych uniwersytetach na świecie. Inwestycja w edukację w ramach programu IB to inwestycja w przyszłość, która otwiera drzwi do globalnych możliwości zarówno edukacyjnych, jak i zawodowych.

Jeśli marzysz o wyjątkowej edukacji, która otworzy przed Tobą drzwi do najlepszych uczelni na świecie, The Swan School jest miejscem dla Ciebie. Oferujemy kompleksowe przygotowanie do Matury Międzynarodowej IB, zapewniając wsparcie doświadczonych nauczycieli i dostęp do zasobów, które pomogą Ci osiągnąć sukces. W The Swan School wierzymy, że każdy uczeń zasługuje na naukę, która inspiruje i motywuje do rozwoju. Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć swoją podróż w międzynarodowym środowisku edukacyjnym.
 

The Swan School

WE ARE LOOKING FOR YOUR TALENTS!
ZAPISZ SIĘ DO SZKOŁY

blog

Najnowsze wpisy

Czym jest STEM?

STEM to model nauczania opierający się na łączeniu nauki, technologii, inżynierii i...

Czytaj więcej
Stypendia sportowe w USA – najważniejsze informacje

Studia sportowe za granicą to prawdziwe wyzwanie, ale też ogromna przygoda i...

Czytaj więcej
Strategia przygotowania do studiów za granicą – najważniejsze informacje

Efektywny plan to podstawa osiągania celów. Jeśli twoim celem są studia za granicą,...

Czytaj więcej

Napisz do nas a my oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.