Zapisz się

International Medical Admission Test (Imat) jest egzaminem wstępnym na wszystkie publiczne uczelnie medyczne we Włoszech oferujące kierunki lekarskie i stomatologiczne. Egzamin został opracowany na zlecenie włoskiego ministerstwa edukacji (MIUR) poprzez Cambridge Assessment Admissions Testing, obowiązuje na nim całkowity zakaz korzystania z kalkulatora oraz tablicy D. Mendelejewa.

Egzamin odbywa się wyłącznie w formie stacjonarnej a czas zdawania egzaminu nie może przekroczyć 100 minut (wyjątkiem może być orzeczenie o niepełnosprawności lub udokumentowana dysleksja) .Imat składa się z 60 pytań wielokrotnego wyboru sprawdzających umiejętności logicznego myślenia, wiedzy ogólnej w tym z kultury, wiedzy z biologii, chemii, fizyki oraz matematyki. Na egzaminie można zdobyć 90 punktów.

uczennica na egzaminie

W skład egzaminu wchodzą sekcje:

 • logiczne rozumowanie (10 pytań na ok. 16 minut)
 • kultura i wiedza ogólna, w tym:
  • ekonomia,
  • literatura
  • polityka
  • historia
  • geografia
  • medioznawstwo(10 pytań na ok. 16 minut)
 • biologia (15 pytań na ok. 25 minut)
 • chemia (15 pytań na ok. 25 minut)
 • fizyka i matematyka (10 pytań na ok. 16 minut)
 

Czym jest dobre przygotowanie na studia zagraniczne? Najlepiej to zrobić mówiąc czym ono nie jest. Mianowicie nie sprowadza się ono tylko do zdobycia dobrych ocen szkolnych ani nie wystarczy tylko zdanie egzaminów wstępnych, oraz nie polega tylko na rozwoju pozaszkolnym, gdyż dobre przygotowanie na studia jest tym wszystkim dziejącym się na raz.

Ograniczony czas i złożoność materiału sprawiają, że uczestnik testu musi wykazać się nie tylko erudycją, ale również szybkością skutecznego działania pod presją czasu.

Okienko aplikacyjne, w przypadku egzaminu Imat, otwiera się na przełomie czerwca i lipca. Po uiszczeniu opłaty i zapisie na egzamin przez stronę www.universitaly.it, zainteresowani wybierają miejsce odbycia egzaminu. Wyniki zostają ogłoszone już po tygodniu, ale mają formę punktacji. Informacja o kwalifikacji na wybrane przez zainteresowanego uczelnie, opublikowana zostaje po trzech tygodniach od egzaminu.

Każdy kandydat wybierający się na poniższe uczelnie na kierunek medyczny w języku angielskim musi zdać egzamin IMAT.

 • Uniwersytet w Pawii
 • Uniwersytet w Mediolanie
 • Uniwersytet w Bari
 • Uniwersytet Boloński
 • Uniwersytet w Turynie
 • Uniwersytet Sapienza w Rzymie
 • IMS Rome, Uniwersytet Tor Vergata
 • IMS Naples Federico II
 • IMS Campania Luigi Vanvitelli
 • IMS Bicocca

Oferta The Swan School:

Jak prowadzony jest kurs?

Indywidualne lekcje z IMAT nauczycielem trwają 60 min, i mogą odbywać się stacjonarnie w The Swan School w Warszawie lub w całości online, wszystko zależy od dostępności i preferencji ucznia. 

Ile ma godzin?

Plan zajęć z kursu przygotowującego do egzaminu IMAT ułożony jest indywidualnie, w zależności od dostępności i dotychczasowego poziomu kompetencji, zarówno tych potrzebnych na egzaminie, jak i zdolności językowych. Kurs może zawierać kilkanaście, do nawet ponad stu godzin. Plan nauczania skupia się na języku, a przede wszystkim na trenowaniu umiejętności niezbędnych na egzaminie IMAT.

Jaki jest koszt kursu?

Kurs IMAT jest indywidualnie wyceniany, na podstawie ilości godzin, pomnożonych przez aktualną stawkę lekcji indywidualnych w The Swan School

Kto prowadzi zajęcia?

Grono pedagogiczne w The Swan School, to eksperci, przygotowujący do formuły egzaminacyjnej wiele sezonów. Są to osoby doskonale zaznajomione z wymaganiami i specyfiką IMAT, dzięki czemu nasi uczniowie mogą liczyć na kompleksowe przygotowanie podczas kursu, a także na cenne wskazówki i tipy testowe.

Nasza skuteczność

Po ukończeniu kursu IMAT w The Swan School, uczniowie są kompleksowo przygotowani na podejście do egzaminu i osiągnięcie wysokiego wyniku IMAT. Program nauczania jest sprecyzowany do poziomu ucznia, tak, aby móc go kompleksowo przygotować na wszelkie trudności testu. Nauczyciele podczas indywidualnych lekcji mogą w pełni skupić się na potrzebach ucznia, a także poznać jego możliwości i zdolności, dodatkowo na bieżąco monitorując postępy pracy. 

Co zawiera kurs

Zajęcia przygotowujące do egzaminu IMAT, zawierają naukę kompetencji niezbędnych do pisania testu. Przede wszystkim kurs uczy wiedzy z biologii i chemii, a także trenuje zdolność logicznego rozumowania, czyli jednej z sekcji IMAT. Dodatkowo ćwiczy się dopasowanie wiedzy pod klucz egzaminacyjny oraz trenuje się pracę pod presją czasu. Pod koniec kursu zaleca się skorzystanie w The Swan School z próbnych testów, tzw. "mock exams", które pomagają zniwelować stres i oswoić się z wielogodzinnym pisaniem testu.

KIedy prowadzony jest kurs?

Kurs przygotowujący do egzaminu IMAT, można zacząć w każdym momencie, według potrzeby ucznia. Zarówno harmonogram zajęć, jak i intensywność kursu, są indywidualnie dopasowane do ucznia. Lekcje mogą odbywać się z częstotliwością jednego lub kilku spotkań tygodniowo. Okres przygotowań jest zależny od ilości zajęć i intensywności, może trwać od kilku miesięcy, do roku lub dwóch lat. 

The Swan School Blog: nowoczesna edukacja naszym okiem

Dbamy, by na naszym blogu — obok aktualności i kolejnych historii sukcesu absolwentów The Swan School — regularnie pojawiały się merytoryczne publikacje. Nasi dydaktycy chętnie dzielą się wiedzą, przemyśleniami i opiniami dotyczącymi rozmaitych aspektów nowoczesnej edukacji.

sprawdź nasz blog

Napisz do nas a my oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.