Zapisz się

Health Professions Admission Test (HPAT) jest egzaminem wstępnym na studia medyczne w Irlandii. Składa się z trzech części, w których sprawdzane są umiejętności miękkie, tj.

 • umiejętności interpersonalne,
 • logiczne myślenie, analiza i interpretacja treści,
 • krytyczna ocena oraz umiejętność wyłapywania błędów i ich rozwiązywanie.

Wszystkie one mają przedstawić sposób myślenia uczestnika, jego pogląd na kwestie etyczne, moralne i receptę na radzenie sobie z konfliktami.

uczennica na egzaminie

W skład egzaminu wchodzą:

 • Sekcja Logical Reasoning and Problem Solving 44 pytania (czas 65 minut).
  Obejmuje zrozumienie i analizę informacji, w celu sformułowania rozwiązania lub wiarygodnych hipotez.
 • Sekcja Interpersonal Understanding 36 pytań (czas 45 minut)
  Ocenia zdolność identyfikowania, rozumienia i wnioskowania o myślach, uczuciach, zachowaniu lub zamiarach innych osób.
 • Sekcja Non-Verbal Reasoning 30 pytań (czas 40 minut).
  Zaprojektowany, aby ocenić umiejętność abstrakcyjnego rozumowania i rozwiązywania problemów w kontekstach niewerbalnych.
 

Czym jest dobre przygotowanie na studia zagraniczne? Najlepiej to zrobić mówiąc czym ono nie jest. Mianowicie nie sprowadza się ono tylko do zdobycia dobrych ocen szkolnych ani nie wystarczy tylko zdanie egzaminów wstępnych, oraz nie polega tylko na rozwoju pozaszkolnym, gdyż dobre przygotowanie na studia jest tym wszystkim dziejącym się na raz.

Egzamin HPAT pisany na University of Limerick jest wyjątkiem, ponieważ chcąc aplikować na tę uczelnię, należy zdawać dodatkową sekcję- Writing.

 • Sekcja Writing. 2 testy (czas 60 minut)

  Część ta sprawdza wszelkie umiejętności językowe, zasób słownictwa, sposób odnoszenia się do podanego tematu, budowanie wypowiedzi. Osoba zdająca tworzy dwie prace pisemne, jedną o charakterze bardziej oficjalnym i naukowym, drugą, dotyczącą osobistych odczuć i przemyśleń.
  Podczas pisania egzaminu należy pamiętać o tym, że tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. W przypadku pomyłki nie ma odejmowanych punktów. Maksymalny wynik, który można osiągnąć na egzaminie to 300, ale oprócz punktacji, dla kandydatów na studia w Irlandii, ogromne znaczenie będą miały wyniki z matury oraz oceny przedstawione na świadectwie ukończenia szkoły średniej.
  Każdy kandydat wybierający się na poniższe uczelnie na kierunek medyczny musi zdać egzamin HPAT:

  1. National University of Ireland (Galway),
  2. Royal College of Surgeons (Dublin),
  3. Trinity College Dublin,
  4. University College Cork
  5. University College Dublin,
  6. University of Limerick

  Chcąc przystąpić do testu należy pamiętać by zarejestrować się już w listopadzie, w roku poprzedzającym egzamin, gdyż ten odbywa się tylko w lutym.
  Opłaty wynoszą 152,80 € ale zdając czwartą sekcję trzeba zapłacić dodatkowo 10€. Co istotne należy uważnie śledzić termin zapisu na test, ponieważ późniejsza rejestracja skutkuje dodatkowymi kosztami.
  Opłaty oraz zapisu na egzamin dokonuje się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej https://hpat-ireland.acer.org./

   

  Oferta The Swan School:

  Jak prowadzony jest kurs?

  Zajęcia prowadzone są w formie indywidualnej, w siedzibie szkoły lub online. Lekcja z nauczycielem trwa co najmniej 60 min

  Ile ma godzin?

  Metodyczny plan kursu przygotowywany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb, czy dostępności ucznia i w oparciu o dotychczasową wiedzę, i poziom języka angielskiego, kurs może wahać się od kilkudziesięciu do nawet stu paru godzin.

  Jaki jest koszt kursu?

  Kurs HPAT wyceniany jest indywidualnie, w zależności od ilości zaplanowanych godzin, przeliczanych przez godzinową stawkę kursu. 

  Kto prowadzi zajęcia?

  Nauczyciele w The Swan School to specjaliści, odpowiednio wykwalifikowani i zaznajomieni ze specyfiką egzaminu HPAT.  Z sukcesem przygotowują naszych uczniów, prowadząc zajęcia w taki sposób, aby poziom i specyfika była dostosowana do wyjątkowości ucznia. 

  Nasza skuteczność

  O tym, że nasze kursy są skuteczne, świadczą wysokie wyniki uczniów, podchodzących do egzaminu wstępnego HPAT. Dzięki wysokoefektywnej pracy indywidualnej i prowadzeniu przez specjalistę językowego kursu, uczniowie czują się w pełni przygotowani do testu. Ponadto, ich postępy są na bieżąco monitorowane poprzez pedagogiczny nadzór, dbający o to, aby ewentualne problemy, były od razu rozwiązywane.

  Co zawiera kurs

  Kurs HPAT przygotowuje do egzaminu, w kontekście językowym, a także uczy tematycznego słownictwa i strategii rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Kończąc plan zajęć, uczniowie mają możliwość podejścia do próbnych testów tzw. "mock exams", aby móc oswoić się z presją czasu oraz stresem, który towarzyszy podczas kilkugodzinnego egzaminu.

  Kiedy prowadzony jest kurs?

  Kurs do egzaminu HPAT można zacząć w każdym momencie roku, a plan jest indywidualnie dostosowany do dostępności i potrzeb ucznia, podobnie jak intensywność. Uczniowie mogą mieć zajęcia w systemie godziny w tygodniu lub częściej. Z tego powodu okres trwania kursu wynosi od kilku miesięcy do roku/ dwóch lat. 

   

The Swan School Blog: nowoczesna edukacja naszym okiem

Dbamy, by na naszym blogu — obok aktualności i kolejnych historii sukcesu absolwentów The Swan School — regularnie pojawiały się merytoryczne publikacje. Nasi dydaktycy chętnie dzielą się wiedzą, przemyśleniami i opiniami dotyczącymi rozmaitych aspektów nowoczesnej edukacji.

sprawdź nasz blog

Napisz do nas a my oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.