Powód nr 1 Doskonałe lokalizacje kampusów

Uczelnia IE University posiada dwie wyjątkowo piękne lokalizacje kampusów – w Segowii i Madrycie.

Studenci, którzy zdecydują się studiować na kampusie Segowia, w mieście środkowej Hiszpanii, położonym w regionie Kastylia i León na pewno nie pożałują. To dlatego, że to miejsce o intrygującej historii, co czyni je tajemniczym i magicznym. Pierwotnie budynek obecnej uczelni IE University został zbudowany w 1218 r. i mieścił się tu klasztor, więzienie, sierociniec, a także hospicjum.

Studiowanie w Segowii, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1985 roku to niewątpliwie niezapomniane doświadczenie, które zachwyca miłośników historii, kultury i architektury. Spacerując krętymi alejkami, można podziwiać średniowieczne bary, gotyckie katedry, a także zamki w stylu Disneya na szczytach wzgórz czy rzymski akwedukt, znajdujący się w centrum miasta, który jest tu charakterystycznym zabytkiem.

Z kolei studentów wybierających kampus w Madrycie czeka ogromna ilość atrakcji stolicy i zarazem największego miasta w Hiszpanii. To tutaj znajduje się bowiem szereg instytucji, takich jak na przykład Muzeum Prado, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii czy Muzeum Thyssen-Bornemisza, które znajdują się w grupie jednych z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie.

 

Czym jest dobre przygotowanie na studia zagraniczne? Najlepiej to zrobić mówiąc czym ono nie jest. Mianowicie nie sprowadza się ono tylko do zdobycia dobrych ocen szkolnych ani nie wystarczy tylko zdanie egzaminów wstępnych, oraz nie polega tylko na rozwoju pozaszkolnym, gdyż dobre przygotowanie na studia jest tym wszystkim dziejącym się na raz.

Powód nr 2 Wdrażanie innowacji i pobudzanie kreatywności

Ci, którzy są ambitni i podążają z duchem czasu na IE University mają szansę pogłębić swoją znajomość nowoczesnych technologii, z racji faktu, że uczelnia dba o sukcesywne wdrażanie innowacji. Przyczynia się to do zwiększenia motywacji do nauki, pobudzenia kreatywności i zdobywania cennych umiejętności studentów. Ta prywatna hiszpańska uczelnia posiada nowoczesne narzędzia do pracy, takie jak chociażby drukarki 3D, co sprawia, że studenci mają doskonałe warunki do edukacji na najwyższym poziomie.

Powód nr 3 Rodzinna atmosfera

Aura spokoju i skupienia, a także łagodne usposobienie wykładowców z pewnością sprzyjają rewelacyjnym wynikom w nauce. Zapierające dech otoczenie o głębokich historycznie korzeniach pozwalają na refleksję i odpowiedni poziom wewnętrznej harmonii, które inspirują do poszerzania swoich kompetencji i rozwijania zainteresowań.

Panująca na IE University rodzinna atmosfera sprawia, że z przyjemnością i łatwością studenci pogłębiają swoją wiedzę w wybranych przez siebie obszarach.

Zdecydowanie warto tu studiować, ponieważ w przyjaznym otoczeniu studenci chętnie zdobywają nowe kwalifikacje i mają impuls do rzetelnej pracy nad sobą.

Zajęcia są prowadzone w j. angielskim i hiszpańskim. Jeśli chcesz uczyć się w hiszpańskim IE University, skontaktuj się z The Swan School i zapisz się na kursy przygotowujące na studia zagraniczne!

flaga Hiszpanii łopocząca na wietrze