Zapisz się

Egzamin Sixth Term Examination Paper (STEP) to egzamin z matematyki, mający na celu sprawdzenie kandydatów w zakresie pytań podobnych stylem do matematyki na studiach licencjackich.

Egzamin STEP jest używany przez Uniwersytet w Cambridge, Uniwersytet w Warwick i Imperial College London.

Obecnie składa się z dwóch części STEP 2 i STEP 3, które opierają się na matematyce na poziomie A Level i matematyce poszerzonej na poziomie AS. Testy mają 12 pytań w trzech sekcjach: pierwsza zawiera 8 pytań czysto matematycznych, druga zawiera 2 pytania z mechaniki, a trzecia zawiera 2 pytania z prawdopodobieństwa i statystyki. 
Uczniowie mogą odpowiedzieć na dowolną liczbę pytań, zaleca się, aby próbowali odpowiedzieć na nie więcej niż sześć. Ostateczny wynik opiera się wyłącznie na sześciu pytaniach, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. 
Każde pytanie jest oceniane w skali do 20, więc maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać za każdy arkusz STEP, wynosi 120.

Za egzamin STEP można otrzymać następujące stopnie:

  • S – Outstanding
  • 1 – Very Good
  • 2 – Good
  • 3 – Satisfactory
  • U – Unclassified.

Schemat oceniania każdego pytania został opracowany w taki sposób, aby nagradzać kandydatów, którzy czynią znaczne postępy w kierunku kompletnego rozwiązania. Prawidłowe odpowiedzi zawsze otrzymują maksymalną ilość punktów, niezależnie od zastosowanej metody. 

uczennica na egzaminie

Pytania mogą sprawdzać zdolność kandydata do zastosowania wiedzy matematycznej w nowatorski i nieznany sposób i często będą wymagać znajomości kilku różnych tematów specyfikacji. Rozwiązania będą często wymagać wnikliwości, pomysłowości, wytrwałości i umiejętności pracy, przez istotne sekwencje manipulacji algebraicznych. 

 

Czym jest dobre przygotowanie na studia zagraniczne? Najlepiej to zrobić mówiąc czym ono nie jest. Mianowicie nie sprowadza się ono tylko do zdobycia dobrych ocen szkolnych ani nie wystarczy tylko zdanie egzaminów wstępnych, oraz nie polega tylko na rozwoju pozaszkolnym, gdyż dobre przygotowanie na studia jest tym wszystkim dziejącym się na raz.

Obie części trwają po 3 godziny (łącznie 6 godzin). 
Egzamin STEP jest organizowany przez Cambridge Assessment Admissions Testing i przeprowadzany przez British Council w Polsce. Aby zapisać się na egzamin STEP w Lang LTC w Warszawie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://egzaminy-cambridge.pl Terminy i opłaty za egzamin STEP można znaleźć na stronie https://www.admissionstesting.org

Koszt testu to ok. 570 zł za jedną sekcję i ok. 840 zł za dwie sekcje
Co istotne, należy uważnie pilnować terminu rejestracji, ponieważ spóźniony zapis związany jest z dodatkową opłatą. Za odwołanie się od wyniku, trzeba zapłacić ok. 200 zł. 
Forma testu sprawia, że jest on trudny a same pytania, chociaż jest ich niewiele, są dość skomplikowane. Jest to celowy zabieg, który sprawia, że egzamin skierowany jest do 5 % wszystkich kandydatów z matematyki A-level.
Na test można zabrać linijkę, kątomierz i kompas. Do napisania odpowiedzi używa się wyłącznie czarnego długopisu, a diagramy i wykresy  należy wykonywać ołówkiem.
Nie wolno używać słowników, nawet w przypadku osób, dla których język angielski nie jest rodzimym językiem.
Zabronione jest także korzystanie z kalkulatorów, dlatego istotne jest, aby jak najbardziej uprościć dane wyrażenia matematyczne, w ten sposób można zniwelować potencjalne błędy rachunkowe.

Oferta The Swan School:

Jak prowadzony jest kurs?

Nasz kurs przygotowujący do STEP jest prowadzony w 100% indywidualnie. W zależności od preferencji ucznia lekcją moga trwać co najmniej 60 min i odbywać się w szkole, w centrum Warszawy lub online. 

Ile ma godzin?

Ilość godzin jest wyliczana indywidualnie, na podstawie aktualnego poziomu wiedzy ucznia, a także jego potrzeb. Zazwyczaj waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Plan układany jest w taki sposób, aby odpowiednio przygotować ucznia do egzaminu, podnieść wszystkie niezbędne kompetencje, w tym język i wiedzę matematyczną.

Jaki jest koszt kursu?

Cena za kurs wyliczana jest na podstawie ilości godzin, pomnożonych przez aktualną stawkę za jednostkę godzinową kursu STEP.

Kto prowadzi zajęcia?

Nasi nauczyciele to wybitni specjaliści, doskonale zaznajomieni z wymaganiami egzaminu STEP, znający tematykę trudnych zadań matematycznych, jak i fachowe słownictwo. 

Nasza skuteczność

Skuteczność przygotowania do egzaminu z The Swan School, potwierdzają wysokie wyniki uczniów. Jest to rezultat naszego indywidualnego podejścia do podopiecznych, stawiania na teoretyczne i praktyczne przygotowanie do egzaminów, zaliczając w to, profesjonalne słownictwo i zaawansowane zadania matematyczne. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych, zweryfikowanych przez szkołę specjalistów. Nad procesem kursu cały czas czuwa nasz nadzór pedagogiczny, sprawdzający co miesiąc postępy podopiecznych, dzięki czemu w razie pojawienia się ewentualnych problemów, można je od razu rozwiązać.

Co zawiera kurs

Kurs w The Swan School obejmuje profesjonalne przygotowanie do wszystkich sekcji egzaminu, wliczając w to fachowe słownictwo i zaawansowane zadania matematyczne. Pod koniec kursu jest możliwość podejścia do próbnych egzaminów tzw. "mock exams", które pozwolą uczniowi na zapoznanie się z formułą testu, pomogą opanować stres podczas właściwego egzaminu i przygotują na długie pisanie.

Kiedy prowadzony jest kurs?

Kurs przygotowujący do egzaminu STEP, można zacząć w dowolnym momencie, ponieważ harmonogram jest indywidualnie dopasowywany. Zajęcia moga się odbywać raz lub nawet po kilka godzin w tygodniu. Czas całego kursu to kilka miesięcy do nawet roku, dwóch lat.

The Swan School Blog: nowoczesna edukacja naszym okiem

Dbamy, by na naszym blogu — obok aktualności i kolejnych historii sukcesu absolwentów The Swan School — regularnie pojawiały się merytoryczne publikacje. Nasi dydaktycy chętnie dzielą się wiedzą, przemyśleniami i opiniami dotyczącymi rozmaitych aspektów nowoczesnej edukacji.

sprawdź nasz blog

Napisz do nas a my oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.