London School of Economics

Jedna z najlepszych uczelni wyższych na świecie specjalizujących się w ekonomii i naukach społecznych. Położona w centrum Londynu, przy Houghton Street. Uważana za ważny ośrodek debaty politycznej. Wśród kadry oraz absolwentów jest szesnastu noblistów.

uk_lse
fot. Umezo Kamata (wikipedia.org)

 • London School of Economics
 • Dane teleadresowe
 • Houghton Street
 • London WC2A 2AE
 • Wielka Brytania
 • http://www.lse.ac.uk/study/meetLSE/contactUS.aspx
 • Pozycja w rankingach
 • 13 The Guardian (2016, GB)
 • 34 Times Higher Education (2016, Świat)
Kształcenie

 

Szkoła oferuje kształcenie w następujących obszarach (na poziomie licencjackim, magisterskim, doktornackim:

Accounting Anthropology Applied statistics and actuarial science
Economic history Economics Environment
Finance Geography Government
International history International relations Language studies
Law Management Mathematics and economics
Philosophy/logic and scientific method Social policy Social psychology
Sociology
Rekrutacja

Podstawą jest zdana matura. Rekrutację na zdecydowaną większość kierunków na studiach I stopnia prowadzi UCAS, który przyznaje kandydatom punkty, biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania. Uczelnie wyższe są jednak instytucjami autonomicznymi i każda z nich samodzielnie określa swą politykę i warunki przyjęć na studia. Są nawet takie, które nie korzystają z przelicznika UCAS i wymagają podania konkretnych ocen ze świadectwa szkoły średniej. W trakcie rekrutacji kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków, na które chcieliby się dostać. Uwaga, aplikacja online jest płatna! Informacje nt. uznawalności wykształcenia zdobytego za granicą znajdziesz na stronie brytyjskiego biura sieci ENIC/NARIC.
Egzaminy. Są rzadkością. O przyjęciu decydują zwykle oceny na świadectwie maturalnym i ewentualnie rozmowa kwalifikacyjna.

Polska matura
Najczęściej wymagana jest na poziomie 90% (z trzech przedmiotów rozszerzonych)

A-level
A*AA – AAB – w zależności od kierunku

Wymagania dotyczace jezyka angielskiego

IELTS 7.0 (w tym 7.0 ze wszystkich zdawanych części_
CAE B i wyżej
CPE B i wyżej

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt rekrutacji.

Termin składania aplikacji

15 stycznia – dotyczy pozostałych kierunków
24 marca – dotyczy niektórych kierunków artystycznych i związanych z projektowaniem

Czesne

 

£ 9000 – koszty roczne

Pomoc finansowa

 

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent