University of California, San Diego

Caught exception: String could not be parsed as XML
Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/server374985/ftp/tss_2023/wp-content/plugins/easy-table/inc/Encoding.php on line 156

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/server374985/ftp/tss_2023/wp-content/plugins/easy-table/inc/Encoding.php on line 158

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/server374985/ftp/tss_2023/wp-content/plugins/easy-table/inc/Encoding.php on line 159

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/server374985/ftp/tss_2023/wp-content/plugins/easy-table/inc/Encoding.php on line 160

University of California, San Diego znajduje się na południu Kalifornii w mieście La Jolla (przedmieścia San Diego). Jest jednym z 10 uniwersytetów należących do systemu uniwersytetów kalifornijskich (“University of California”). W przeciwieństwie do większości znanych szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych, UCSD jest szkołą publiczną; niezmiennie jednak osiąga wysokie miejsca w rankingach uniwersytetów. Jest uznawany za dużą szkołę z prawie 24 000 uczniów na studiach I stopnia (“undergraduate studies”).

us_ucsd
fot. Znode (wikipedia.org)

 • University of California, San Diego
 • Dane teleadresowe
 • tel: +1 310-513-2715
 • ucinfo@applyUCsupport.net
 • UC San Diego
 • 9500 Gilman Dr.
 • La Jolla, CA 92093
 • Stany Zjednoczone
 • Pozycja w rankingach
 • 21 Center for World University Rankings
 • 8 US News (2015/16, USA)
Kształcenie

 

Wybór kierunku nie jest zależny od wyboru szkoły/collegu; różnice między collegami polegają na tradycjach, filozofii, wymogach kształcenia ogólnego oraz położenia na kampusie.

Szkoła oferuje kształcenie w następujących obszarach:

Rekrutacja

 
Do szkoły nie aplikuje się poprzez Common Application, lecz poprzez wewnętrzny system należący do University of California. Przy aplikowaniu należy ułożyć 6 dostępnych collegów według preferencji.Większość przyjętych aplikantów otrzymuje miejsce w szkole pierwszego lub drugiego wyboru.

Testy
– Średni wynik SAT: 2035
(Critical Reading — 657; Math — 705; Writing — 673)
– Średni wynik ACT: 30
– Minimalny wynik TOEFL iBT: 80

Ocena ważności kryterium podczas rekrutacji
– Wyniki nauki w szkole średniej (średnia ocen) – 25%
– Wyniki SAT/ACT – 35%
– Esej (“Personal Essay”) – 20%
– Aktywności pozaszkolne – 20%
*(Ewentualnie) Cechy/talenty/pasje wyróżniające daną osobę

Termin składania aplikacji

 

Aplikacja – 30 listopada

Czesne

 

$38 024 – koszty roczne
$110.00 – opłata rekrutacyjna

Pomoc finansowa

 

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  Studiuj na
  Oxford,
  Cambridge,
  Harvard,
  Stanford.
  • British Council
   Educational Agent