Helsingin yliopisto

Wydział medycyny na University of Helsinki zapewnia studentom narzędzia i wiedzę potrzebne do odnajdywania, krytycznej oceny i aplikacji nowo poznanych materiałów naukowych. Wydział zatrudnia specjalistów gotowych do pracy indywidualnej ze studentem, którzy potrafią połączyć wiedzę książkową z praktycznymi aspektami pracy lekarskiej w oparciu o prawdziwe problemy zdrowotne pacjentów. Uniwersytet również polega na ocenie studentów, stwarzając liczne okazje do wypowiedzenia własnego zdania na temat jakości i formy nauczania oferowanej na wydziale medycznym.

fi_helsinki
fot. John Welsh (flickr.com/photos/welshentag)

 • Helsingin yliopisto
 • Dane teleadresowe
 • tel: +358 (0) 294 1911
 • admissions@helsinki.fi
 • P.O. Box 3
 • (Fabianinkatu 33)
 • 00014 Helsinki
 • Finlandia
 • Pozycja w rankingach
 • 103 Times Higher Education (2016, Świat)
 • 101 US News (2015/16, Świat)
Kształcenie

Szkoła oferuje naukę na poziomie licencjackim, magisterskim oraz doktoranckim w następujących obszarach:

Arts Behavioural Sciences Law
Theology Social Sciences Science
Medicine Biological and Environmental Sciences Agriculture and Forestry
Veterinary Medicine Pharmacy
Rekrutacja

Rekrutacja na studia licencjackie na politechnikach jest scentralizowana – dokumenty należy składać poprzez stronę www.admissions.fi. Kandydaci na zawodowe studia magisterskie muszą się zgłaszać bezpośrednio na wybrane uczelnie. W przypadku uniwersytetów jest odwrotnie: przyszli licencjaci muszą się kontaktować z biurem przyjęć, a przyszli magistrowie mogą skorzystać z systemu UAF (University Admissions Finland) i aplikować poprzez portal www.universityadmissions.fi . Uwaga! Umożliwia on aplikowanie tylko na 10 uniwersytetów. W trakcie procedury będziesz musiał przedstawić m.in. potwierdzone i przetłumaczone świadectwo ukończenia studiów I stopnia i wykaz ocen (transcript of records).Fińskie uniwersytety na studiach I stopnia oferują niemal wyłącznie naukę w języku fińskim i szwedzkim, politechniki przeciwnie – na nich większość kierunków wykładana jest po angielsku. Na studiach magisterskich jest inaczej – same uniwersytety oferują ponad 200 kierunków, na których wykładowcy mówią w języku angielskim. Kto na studiach I stopnia wybierze kierunek właśnie z wykładowym angielskim, musi przedstawić certyfikat – zwykle TOEFL lub IELTS. W tym pierwszym zwykle trzeba zdobyć 550 punktów w teście papierowym lub 79 w internetowym, w drugim uzyskać ocenę minimum 6. Oba dokumenty można zdobyć w Finlandii: TOEFL w Centrum Fulbrighta, IELTS w FINNBRIT. Akceptowane są również dyplomy PTE (Pearson Test of English) i Cambridge (CPE/CAE). Uwaga! Fińskie uczelnie nie oferują przygotowania językowego („roku przygotowawczego”) dla obcokrajowców. Dotyczy to zarówno języka angielskiego, jak i fińskiego. Kto ma ochotę studiować po fińsku lub szwedzku, musi ukończyć kurs i zdobyć odpowiedni certyfikat (Finnish National Certificate of Language Proficiency, YKI). Wyszukiwarka kursów dostępna jest na stronie www.finnishcourses.fi.

Pomoc finansowa

 Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent