Matura amerykańska ACT

Caught exception: String could not be parsed as XML

Czym jest egzamin ACT?

American College Testing Program (ACT) to jeden z dwóch ustandaryzowanych testów przeznaczonych dla uczniów szkół średnich w USA (drugi to SAT). Nie można go traktować jako odpowiednika polskiej matury. Jest jednak jednym z najważniejszych czynników liczących się podczas rekrutacji na uczelnie wyższe w Stanach Zjednoczonych.

Matura amerykańska - studia w USA
fot. timlewisnm (flickr.com/photos/gozalewis)

Test sprawdza zarówno kompetencje i umiejętności praktyczne, jak i wiedzę przedmiotową. Dobry wyniki z egzaminu otwiera szansę na naukę na najlepszych uniwersytetach w USA.

Jeżeli chcesz przygotować się do ACT i otworzyć sobie drogę do studiów zagranicznych – skorzystaj z oferty The Swan School.

Zalety kursu ACT w The Swan School

 • zajęcia prowadzone przez doświadczonych nauczycieli – ukierunkowane nie tylko na poszerzenie wiedzy, ale na rozwój kompetencji praktycznych i krytycznego myślenia,
 • przygotowanie do wszystkich części egzaminu ACT, zgodnie z obowiązującą obecnie formułą,
 • możliwość rozpoczęcia nauki nawet, jeśli znasz język angielski na poziomie B2 lub niższym oferujemy dłuższe i bardziej intensywne kursy, które podniosą poziom Twoich umiejętności i poszerzą językowe kompetencje,
 • kursy prowadzone w niewielkich grupach – pozwalają nauczycielowi skoncentrować się na indywidualnych potrzebach każdego ucznia,
 • możliwość wyboru kursu regularnego bądź intensywnego – dopasowanego do potrzeb edukacyjnych i czasu, którym dysponujesz,
 • kompleksowe przygotowanie do egzaminu od strony merytorycznej i technicznej – tak, byś podszedł do niego bez obaw.

Nauka w programie ACT

W The Swan School proponujemy Ci kompleksowy program zajęć, dedykowany dla osób podchodzących do egzaminu ACT. Obejmuje on wszystkie części egzaminu, rozwijając wszechstronnie kompetencje ucznia. Korzystając ze wsparcia naszych nauczycieli, uczeń nie tylko poszerzy wiedzę merytoryczną, ale także nabędzie umiejętności niezbędne do poradzenia sobie ze wszystkimi typami zadań podczas egzaminu ACT, a także w późniejszej edukacji na amerykańskich uczelniach.

Egzamin ACT

Egzamin ACT składa się z czterech obowiązkowych części. Są to:

 • język angielski – trwa 45 minut, sprawdza umiejętności posługiwania się językiem angielskim,
 • matematyka – 60 minut, sprawdza umiejętności z zakresu: algebry, podstaw geometrii i trygonometrii,
 • czytanie ze zrozumieniem – 35 minut, weryfikuje umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstu,
 • część analitycznego wnioskowania – 35 minut, sprawdza umiejętność logicznego myślenia, analizy, interpretowania oraz rozwiązywania problemów.

Każda z tych części oceniana jest w skali od 1 do 36 punktów. Zaś ostateczny wynik to średnia czterech wyników.

Opcjonalną częścią ACT jest Writing – do napisania jest esej. Ta część sprawdza umiejętność literackiego pisania. Trwa 30 minut.

Jeżeli szukasz kompleksowego wsparcia przy przygotowaniu się do egzaminu ACT, zgłoś się do The Swan School. Dzięki nam, otworzysz sobie drogę do studiów w USA!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  Studiuj na
  Oxford,
  Cambridge,
  Harvard,
  Stanford.
  • British Council
   Educational Agent