Matura brytyjska A-Level

Podjęcie studiów za granicą wymaga wcześniejszej pracy nad zdobyciem odpowiednich kwalifikacji, które usprawniają proces dostania się na wybraną uczelnię. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać, potrzebne jest jednak podjęcie decyzji o solidnym i uczciwym przygotowaniu.

Jeśli więc Twoim marzeniem są studia w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, warto dążyć do realizacji tego celu, odpowiednio wcześniej podejmując działania na rzecz konkretyzacji tego przedsięwzięcia. Z pewnością, dobrze jest zdać stosowny egzamin, który znacznie upraszcza sytuację. A-Level jest jednym z nich – co warto o nim wiedzieć?

Czym jest A-Level?

A-Level (Advanced Level) to egzamin, który zdają uczniowie w Wielkiej Brytanii, planujący zdawać na studia wyższe. To matura brytyjska, uznawana na uczelniach jako jedno z głównych kryteriów, branych pod uwagę przy rekrutacji. Co istotne, tego rodzaju test nie tylko zwiększa szanse na dostanie się na studia w Anglii, ale również w Europie i USA. Przygotowanie do matury A-Level dla obcokrajowców, może więc być doskonałym początkiem nauki za granicą, w wybranym państwie świata.

Wybór przedmiotów na maturę A-Level

W ramach egzaminów A-Level uczniowie mają obowiązek wybrać trzy lub cztery pokrewne przedmioty spośród obszarów nauki, takich jak: matematyka (nauki ścisłe), nauki humanistyczne, języki lub sztuka. Wybór przedmiotów na maturę brytyjską jest bardzo ważny, ponieważ rozpoczyna się dla ucznia proces specjalizacji, który jest kontynuowany na studiach wyższych. Zanim więc dokonasz selekcji przedmiotów na egzaminy A-Level, dobrze się zastanów!

Matura A-level – możliwość głębszego poznania przedmiotu

Przygotowanie do matury A-Level jest szansą na głębsze poznanie przedmiotu i obszaru zainteresowań. W wypadku tego egzaminu nie tylko to jest więc istotne, do czego przyda się jego świadectwo, ale również jak zdać A-Level, żeby otworzyć sobie możliwości rozwoju i wykonywania wymarzonej pracy w przyszłości.

Arkana matury A-Level – kiedy rozpocząć przygotowania do egzaminów?

Dzięki maturze A-Level uczniowie mają okazję pogłębienia wiedzy w wybranej przez siebie dyscyplinie naukowej. Ponadto, pozytywnie ocenione egzaminy A-Level przyczyniają się także do łatwiejszego dostania się na studia w Anglii, Europie czy USA. Jeśli więc chcesz korzystać w pełni ze swoich atutów i dowiedzieć się dokładnie, jak zdać A-Level, wskazane jest zacząć przygotowania najpóźniej w wieku 16 lat!