Matura brytyjska A-Level

Podjęcie studiów za granicą wymaga wcześniejszej pracy nad zdobyciem odpowiednich kwalifikacji, które usprawniają proces dostania się na wybraną uczelnię. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać, potrzebne jest jednak podjęcie decyzji o solidnym i uczciwym przygotowaniu.

Jeśli więc Twoim marzeniem są studia w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, warto dążyć do realizacji tego celu, odpowiednio wcześniej podejmując działania na rzecz konkretyzacji tego przedsięwzięcia. Z pewnością, dobrze jest zdać stosowny egzamin, który znacznie upraszcza sytuację. Matura A-Level jest jednym z nich – co warto o niej wiedzieć?

Czym jest matura A-Level?

A-Level (Advanced Level) to egzamin, który zdają uczniowie w Wielkiej Brytanii, planujący zdawać na studia wyższe. To matura brytyjska, uznawana na uczelniach jako jedno z głównych kryteriów, branych pod uwagę przy rekrutacji. Co istotne, tego rodzaju test nie tylko zwiększa szanse na dostanie się na studia w Anglii, ale również w Europie i USA. Przygotowanie do matury A-Level dla obcokrajowców, może więc być doskonałym początkiem nauki za granicą, w wybranym państwie świata.

Wybór przedmiotów na maturę A-Level

W ramach egzaminów A-Level uczniowie mają obowiązek wybrać trzy lub cztery pokrewne przedmioty spośród obszarów nauki, takich jak: matematyka (nauki ścisłe), nauki humanistyczne, języki lub sztuka. Wybór przedmiotów na maturę brytyjską jest bardzo ważny, ponieważ rozpoczyna się dla ucznia proces specjalizacji, który jest kontynuowany na studiach wyższych. Zanim więc dokonasz selekcji przedmiotów na egzaminy A-Level, dobrze się zastanów!

Matura A-level – możliwość głębszego poznania przedmiotu

Przygotowanie do matury A-Level jest szansą na głębsze poznanie przedmiotu i obszaru zainteresowań. W wypadku tego egzaminu nie tylko to jest więc istotne, do czego przyda się jego świadectwo, ale również jak zdać A-Level, żeby otworzyć sobie możliwości rozwoju i wykonywania wymarzonej pracy w przyszłości.

Arkana matury A-Level – kiedy rozpocząć przygotowania do egzaminów?

Dzięki maturze A-Level uczniowie mają okazję pogłębienia wiedzy w wybranej przez siebie dyscyplinie naukowej. Ponadto, pozytywnie ocenione egzaminy A-Level przyczyniają się także do łatwiejszego dostania się na studia w Anglii, Europie czy USA. Jeśli więc chcesz korzystać w pełni ze swoich atutów i dowiedzieć się dokładnie, jak zdać A-Level, wskazane jest zacząć przygotowania najpóźniej w wieku 16 lat!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
  • British Council
    Educational Agent