ENGAA – co to jest? Kursy, przygotowanie

Studia w Anglii na University of Cambridge to może być początek spektakularnej kariery i spełnienie najskrytszych marzeń każdego ambitnego, młodego człowieka. Niewątpliwie, istotna jest jednak w takiej sytuacji kwestia, jak przygotować się do egzaminów wstępnych, żeby przebiegły one pomyślnie.

Jednym z wymaganych egzaminów Cambridge jest ENGAA. Pomaga on w podjęciu nauki na tej prestiżowej, brytyjskiej uczelni. Jeśli więc należysz do grona sympatyków Uniwersytetu w Cambridge i chcesz właśnie tam zdobyć wyższe wykształcenie, wskazane jest zasięgnąć opinii ekspertów w tej dziedzinie, żeby poznać arkana specyfiki egzaminacyjnej dużo wcześniej. Wtedy jest szansa na realne przygotowanie na najwyższym poziomie. Warto rozważyć uczestnictwo w profesjonalnym kursie ENGAA, przygotowującym do tego rodzaju testu i podjąć niezbędne kroki do realizacji swojego upragnionego celu.

ENGAA – co to jest?

The Engineering Admissions Assessment, w skrócie ENGAA to anglojęzyczny test pisemny, który używany jest przez University of Cambridge, znajdujący się w Wielkiej Brytanii, w celu oceny zdolności i kompetencji kandydata na studia wyższe na kierunku inżynierii (ang. Engineering) oraz inżynierii chemicznej (ang. Chemical Engineering). Egzamin ten wymaga od kandydata posiada wiedzy z matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym, a także wykazania się kreatywnością oraz umiejętnością formułowania uzasadnień własnego toku myślenia.

Na czym polega egzamin ENGAA?

Egzamin ENGAA składa się z dwóch części:

– pierwsza zawiera około 54 pytań, na które zdający mają w sumie 80 minut, a ich tematyka dotyczy zagadnień matematyki i fizyki,

– druga obejmuje około 20 pytań wielokrotnego wyboru również z dziedziny matematyki i fizyki, wymaga pisemnego przedstawienia uzasadnień toku myślenia.

Przygotowanie do ENGAA – jak to zrobić?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku chęci ubiegania się na studia w Anglii na Uniwersytecie w Cambridge, należy zadbać o staranne przygotowanie do ENGAA odpowiednio wcześniej. Jeśli więc zależy Ci na podniesieniu poziomu swoich umiejętności, dobrze jest zapisać się na profesjonalny kurs ENGAA przynajmniej rok przed planowanymi studiami. Termin rejestracji na egzaminy Cambridge ENGAA przypada na miesiąc październik.

Dla kogo jest przeznaczony test ENGAA?

Egzamin ENGAA jest przeznaczony dla kandydatów na brytyjskie studia na Uniwersytecie w Cambridge, których obszarem zainteresowania jest szeroko rozumiana inżynieria i posiadają odpowiednie predyspozycje do projektowania inżynierskiego.