ENGAA – co to jest? Kursy, przygotowanie

Studia w Anglii na University of Cambridge to może być początek spektakularnej kariery i spełnienie najskrytszych marzeń każdego ambitnego, młodego człowieka. Niewątpliwie, istotna jest jednak w takiej sytuacji kwestia, jak przygotować się do egzaminów wstępnych, żeby przebiegły one pomyślnie.

Jednym z wymaganych egzaminów Cambridge jest ENGAA. Pomaga on w podjęciu nauki na tej prestiżowej, brytyjskiej uczelni. Jeśli więc należysz do grona sympatyków Uniwersytetu w Cambridge i chcesz właśnie tam zdobyć wyższe wykształcenie, wskazane jest zasięgnąć opinii ekspertów w tej dziedzinie, żeby poznać arkana specyfiki egzaminacyjnej dużo wcześniej. Wtedy jest szansa na realne przygotowanie na najwyższym poziomie. Warto rozważyć uczestnictwo w profesjonalnym kursie ENGAA, przygotowującym do tego rodzaju testu i podjąć niezbędne kroki do realizacji swojego upragnionego celu.

ENGAA – co to jest?

The Engineering Admissions Assessment, w skrócie ENGAA to anglojęzyczny test pisemny, który używany jest przez University of Cambridge, znajdujący się w Wielkiej Brytanii, w celu oceny zdolności i kompetencji kandydata na studia wyższe na kierunku inżynierii (ang. Engineering) oraz inżynierii chemicznej (ang. Chemical Engineering). Egzamin ten wymaga od kandydata posiada wiedzy z matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym, a także wykazania się kreatywnością oraz umiejętnością formułowania uzasadnień własnego toku myślenia.

Na czym polega egzamin ENGAA?

Egzamin ENGAA składa się z dwóch części:

– pierwsza zawiera około 54 pytań, na które zdający mają w sumie 80 minut, a ich tematyka dotyczy zagadnień matematyki i fizyki,

– druga obejmuje około 20 pytań wielokrotnego wyboru również z dziedziny matematyki i fizyki, wymaga pisemnego przedstawienia uzasadnień toku myślenia.

Przygotowanie do ENGAA – jak to zrobić?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku chęci ubiegania się na studia w Anglii na Uniwersytecie w Cambridge, należy zadbać o staranne przygotowanie do ENGAA odpowiednio wcześniej. Jeśli więc zależy Ci na podniesieniu poziomu swoich umiejętności, dobrze jest zapisać się na profesjonalny kurs ENGAA przynajmniej rok przed planowanymi studiami. Termin rejestracji na egzaminy Cambridge ENGAA przypada na miesiąc październik.

Dla kogo jest przeznaczony test ENGAA?

Egzamin ENGAA jest przeznaczony dla kandydatów na brytyjskie studia na Uniwersytecie w Cambridge, których obszarem zainteresowania jest szeroko rozumiana inżynieria i posiadają odpowiednie predyspozycje do projektowania inżynierskiego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
  • British Council
    Educational Agent