University of St Andrews

Najstarszy szkocki uniwesytet (trzeci po Oxford i Cambridge uniwersytet w Wielkiej Brytanii pod względem wieku). Położony w szkockim hrabstwie Fife.
Uniwersytet jest położony na wschodnim wybrzeżu Szkocji, gdzie studenci przekraczają pola golfowe w drodze na zajęcia, lub uprawiają jogging wzdłuż plaży po wcześniej zjedzonym obiedzie. Uniwersytet ma nie tylko światową reputacje ze względu na poziom kształcenia, ale oferuje także ogromną ilość zajęć pozalekcyjnych – wliczając ponad 140 organizacji studenckich i 50 klubów sportowych. Stare, wielowiekowe budynki znajdują się obok nowoczesnych budowli, a tradycje studenckie sprawiają, że studia na najstarszym uniwersytecie w Szkocji pozostają niezapomnianym przeżyciem.

 • University of St Andrews
 • Dane teleadresowe
 • tel: +44 (0)1334 462150
 • student.recruitment@st-andrews.ac.uk
 • St Katharine’s West
 • 16 The Scores
 • St Andrews
 • Fife KY16 9AX
 • Wielka Brytania
 • Pozycja w rankingach
 • 3 The Guardian (2016, UK)
 • 111 Times Higher Education (2016, Świat)
Kształcenie

 

Szkoła oferuje kształcenie w następujących obszarach:

Art History Biology Chemistry
Classics Computer Science Divinity
Economics and Finance English Geography and Geosciences
History International Relations Management
Mathematics and Statistics Medicine Modern Languages
Philos Anthro & Film Studies Physics and Astronomy Psychology and Neuroscience
Rekrutacja

Podstawą jest zdana matura. Rekrutację na zdecydowaną większość kierunków na studiach I stopnia prowadzi UCAS, który przyznaje kandydatom punkty, biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania. Uczelnie wyższe są jednak instytucjami autonomicznymi i każda z nich samodzielnie określa swą politykę i warunki przyjęć na studia. Są nawet takie, które nie korzystają z przelicznika UCAS i wymagają podania konkretnych ocen ze świadectwa szkoły średniej. W trakcie rekrutacji kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków, na które chcieliby się dostać. Uwaga, aplikacja online jest płatna! Informacje nt. uznawalności wykształcenia zdobytego za granicą znajdziesz na stronie brytyjskiego biura sieci ENIC/NARIC.
Egzaminy są rzadkością. O przyjęciu decydują zwykle oceny na świadectwie maturalnym i ewentualnie rozmowa kwalifikacyjna.

Polska matura
Dla większości przedmiotów ten sam próg: średnia 90% ze wszystkich zdawanych przedmiotów oraz co najmniej 3 przedmioty na poziomie rozszerzonym

IB
35-38 punktów. Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku.

A-level
AAA – AAB – w zależności od kierunku

Wymagania dotyczące języka angielskiego

Kierunki ścisłe (Science)
IELTS 6.5
Kierunki Artystyczne (Arts)
IELTS 7.0
Medycyna
IELTS 7.0 (7.0 z każdej zdawanej części)
Wyjątek – katedra j. angielskiego (Faculty of English)
IELTS 8.0

Termin składania aplikacji

15 października – dotyczy aplikacji na medycynę, stomatologię, weterynarię
15 stycznia – dotyczy pozostałych kierunków
24 marca – dotyczy niektórych kierunków artystycznych i związanych z projektowaniem

Czesne

 

£ 1820 – koszty roczne

Pomoc finansowa

 

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  Studiuj na
  Oxford,
  Cambridge,
  Harvard,
  Stanford.
  • British Council
   Educational Agent