University of Essex

Założony w 1964 roku dzięki donacjom licznych sponsorów, w tym Sir Winstona Churchilla, University of Essex jest wyjątkową szkołą, troszczącą się o swoich studentów, również międzynarodowym – obecnie w Essex uczą się młodzi z ponad 130 krajów. W 2015 ta szkoła zajęła 2 miejsce w kraju pod względem satysfakcji studentów. Jest również piątym najlepszym uniwersytetem w dziedzinie nauk społecznych.

uk_essex
fot. Tom Bream (flickr.com/photos/tombream)

 • University of Essex
 • Dane teleadresowe
 • tel: +44 1206 873333
 • Wivenhoe Park
 • Colchester CO4 3SQ
 • Wielka Brytania
 • Pozycja w rankingach
 • 301 -350 Times Higher Education (2016, Świat)
Kształcenie

 

Szkoła oferuje naukę na poziomie licencjackim oraz magisterskim, w następujących obszarach:

Accounting/finance and banking Acting and theatre studies Actuarial science
American (US) studies Art history Biochemistry
Biological sciences Business and management Computer science
Creative writing Criminology Drama
Economics and econometrics Electronic engineering and telecommunications English language
European studies Health and human sciences Film studies
History Hospitality Journalism
Latin American studies Law Liberal arts
Linguistics Literature Marketing and entrepreneurship
Mathematical sciences Modern languages Nursing
Occupational therapy Philosophy Physiotherapy
Politics and international relations Psychoanalytic studies Psychology
Social work Sociology Sports and exercise science
Sports therapy
Rekrutacja

Podstawą jest zdana matura. Rekrutację na zdecydowaną większość kierunków na studiach I stopnia prowadzi UCAS, który przyznaje kandydatom punkty, biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania. Uczelnie wyższe są jednak instytucjami autonomicznymi i każda z nich samodzielnie określa swą politykę i warunki przyjęć na studia. Są nawet takie, które nie korzystają z przelicznika UCAS i wymagają podania konkretnych ocen ze świadectwa szkoły średniej. W trakcie rekrutacji kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków, na które chcieliby się dostać. Uwaga, aplikacja online jest płatna! Informacje nt. uznawalności wykształcenia zdobytego za granicą znajdziesz na stronie brytyjskiego biura sieci ENIC/NARIC.
Egzaminy są rzadkością. O przyjęciu decydują zwykle oceny na świadectwie maturalnym i ewentualnie rozmowa kwalifikacyjna.

Polska matura
Przedmioty na poziomie podstawowym zdane na min 80% i co najmniej trzy przedmioty rozszerzone na maturze zdane na 60-70% każdy. Aplikanci, którzy ukończyli pierwszy rok studiów w Polsce z dobrymi wynikami, mogą dostać się z niższymi wynikami maturalnymi.

IB
Należy uzyskać minimum 32 punkty. Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku

A-level
ABB – BBB – w zależności od kierunku

Wymagania dotyczące języka

IELTS 6.5

Rozważane są też alternatywy na poziomie B2.
Od 2016 roku uczelnia prawdopodobnie zacznie przyjmować na podstawie matury rozszerzonej z angielskiego zdanej na co najmniej 70%.

Termin składania aplikacji

15 października – dotyczy aplikacji na medycynę, stomatologię, weterynarię
15 stycznia – dotyczy pozostałych kierunków
24 marca – dotyczy niektórych kierunków artystycznych i związanych z projektowaniem

Czesne

 

£ 9000 – koszty roczne

Pomoc finansowa

 

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent