University of Brighton

University of Brighton jest położony w malowniczym, nadmorskim miasteczkiem Brighton. Oprócz wykładów prowadzonych przez najlepszych wykładowców oferuje też wspaniałe widoki i inspirujące środowisko. Ponad 90% wszystkich kierunków zawiera element ‘work experience’, czyli możliwości użycia swojej wiedzy z podręczników w rzeczywistym świecie. Bardzo aktywne są tam również stowarzyszenia studenckie, dzięki którym życie po godzinach zajęć wcale nie musi być nudne.

uk_brighton
fot. Richard Randall (flickr.com/photos/9154635@N06)

 • University of Brighton
 • Dane teleadresowe
 • tel: +44 1273 600900
 • Lewes Rd
 • Brighton
 • The City of Brighton and Hove BN2 4AT
 • Wielka Brytania
 • Pozycja w rankingach
 • 76 2016 League Table Ranking
Kształcenie

 

Szkoła oferuje kształcenie w następujących koledżach:

College of Arts and Humanities
School of Computing Engineering and Mathematics
School of Environment and Technology
School of Health Sciences
School of Pharmacy and Biomolecular Sciences
Brighton and Sussex Medical School
College of Social Sciences
Brighton Business School
School of Applied Social Science
School of Applied Social Science
School of Sport and Service Management
Centre for Learning and Teaching
Hastings campus
Applied social science Business Computing
Media English literature Social history
Education and environmental biology and mathematics
Brighton Doctoral College
Rekrutacja

Podstawą jest zdana matura. Rekrutację na zdecydowaną większość kierunków na studiach I stopnia prowadzi UCAS, który przyznaje kandydatom punkty, biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania. Uczelnie wyższe są jednak instytucjami autonomicznymi i każda z nich samodzielnie określa swą politykę i warunki przyjęć na studia. Są nawet takie, które nie korzystają z przelicznika UCAS i wymagają podania konkretnych ocen ze świadectwa szkoły średniej. W trakcie rekrutacji kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków, na które chcieliby się dostać. Uwaga, aplikacja online jest płatna! Informacje nt. uznawalności wykształcenia zdobytego za granicą znajdziesz na stronie brytyjskiego biura sieci ENIC/NARIC.
Egzaminy są rzadkością. O przyjęciu decydują zwykle oceny na świadectwie maturalnym i ewentualnie rozmowa kwalifikacyjna.

Matura polska
W zależności od kierunku – 60% (niekiedy wymagany jest wyższy próg).

IB
Mimimum 27 punktów – w zależności od kierunku – wymagane progi mogą być wyższe.

A-Level
AAA – BCC – w zależności od kierunku

Wymagania dotyczące języka angielskiego

IELTS 6.0 (w tym nie mniej niż 5.5 w każdej części)
Pearson PTE 56 (nie mniej niż 51 w każdej części)
CAE B2 lub 52
FCE B

Termin składania aplikacji

15 października – dotyczy aplikacji na medycynę, stomatologię, weterynarię
15 stycznia – dotyczy pozostałych kierunków
24 marca – dotyczy niektórych kierunków artystycznych i związanych z projektowaniem

Czesne

 

£ 9000 – koszty roczne

Pomoc finansowa

 

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent