Coventry University

W tym roku Coventry University uzyskało po raz trzeci z rzędu tytuł Współczesnego Uniwersytetu Roku według rankingu Times Higher Education; w ranking biorą udział wszystkie szkoły założone po 1992 roku. Na szczególnie wysokim poziomie studiować można tam kierunki biznesowe i artystyczne. Ponadto, uniwersytet plasuje się wysoko w rankingach satysfakcji studentów, oferując nie tylko wysoki poziom akademicki ale i bogate życie towarzyskie.

uk_coventry
fot. Elliott Brown (flickr.com/photos/ell-r-brown)

 • Coventry University
 • Dane teleadresowe
 • tel: +44 24 7688 7688
 • Priory St
 • Coventry CV1 5FB
 • Wielka Brytania
 • Pozycja w rankingach
 • 48 League Table Ranking 2016
Kształcenie

 

Szkoła oferuje ponad 200 kierunków na poziomie licencjackim oraz ponad 100 na poziomie magisterskim, w następujących obszarach:

International Finance and Accounting Accounting and Finance for International Business Business Administration
Advertising and Management Journalism and Media Business and Human Resources Management
History and Politics Sociology and Criminology International Fashion Management & Marketing
Fine Art Economics Media and Journalistm
Photography Graphic Design
Rekrutacja

Podstawą jest zdana matura. Rekrutację na zdecydowaną większość kierunków na studiach I stopnia prowadzi UCAS, który przyznaje kandydatom punkty, biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania. Uczelnie wyższe są jednak instytucjami autonomicznymi i każda z nich samodzielnie określa swą politykę i warunki przyjęć na studia. Są nawet takie, które nie korzystają z przelicznika UCAS i wymagają podania konkretnych ocen ze świadectwa szkoły średniej. W trakcie rekrutacji kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków, na które chcieliby się dostać. Uwaga, aplikacja online jest płatna! Informacje nt. uznawalności wykształcenia zdobytego za granicą znajdziesz na stronie brytyjskiego biura sieci ENIC/NARIC.
Egzaminy są rzadkością. O przyjęciu decydują zwykle oceny na świadectwie maturalnym i ewentualnie rozmowa kwalifikacyjna.

Coventry University akceptuje A-levels, IB czy polską maturę. W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Polska Matura
Średnia ze wszystkich matur: min. 40%, dwa przedmioty zdane na poziomie rozszerzonym (adekwatnie do kierunku) na min. 55% (dla uczniów realizujących program IB: min. 28 punktów)

Wymagania dotyczące języka angielskiego

IELTS 6.0 ( minimum 5.5 w writing)
Matura z angielskiego (rozszerzona) 75%

Rozmowa kwalifikacyjna: obowiązkowa dla niektórych kierunków, np. dziennikarstwo

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt rekrutacji.

Termin składania aplikacji

15 października – dotyczy aplikacji na medycynę, stomatologię, weterynarię
15 stycznia – dotyczy pozostałych kierunków
24 marca – dotyczy niektórych kierunków artystycznych i związanych z projektowaniem

Czesne

 

£ 9000 – koszty roczne

Pomoc finansowa

 

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent