California Institute of Technology

Caltech przez wielu uznawany jest za najlepszą uczelnię techniczną w Stanach Zjednoczonych. Niektóre rankingi stawiają go wyżej nawet od MIT. Od wielu lat uczelnia ta przyciągała największych naukowców takich jak Stephen Hawking lub Richard Feynman i przyczyniała się w ogromnym stopniu do postępu technologicznego i naukowego. Wysokie wymagania i olbrzymia selekcja kandydatów nie powinny zniechęcać do aplikacji, są bowiem kolejnym dowodem na to, że jest to placówka z ogromnym prestiżem i osiągnięciami.

us_caltech
fot. Canon.vs.nikon (wikipedia.org)

• California Institute of Technology
  • Dane teleadresowe
  • tel: +1 626-395-6811
  • 1200 E California Blvd
  • Pasadena, CA 91125
  • Stany Zjednoczone
  • Pozycja w rankingach
  • 4 QS (2015/16, Świat)
  • 1 Times Higher Education (2016, Świat)
  • 7 US News (2015/16, Świat)
Kształcenie

Uczniowie wybierają “option” (odpowiednik major) po pierwszym roku ogólnej nauki w college’u. Z
założenia ma to pomóc w świadomej decyzji dotyczącej dalszego rozwoju.

Szkoła oferuje kształcenie w następujących obszarach:

Biology and Biological Engineering
Biology Bioengineering
Chemistry and Chemical Engineering
Chemical Engineering
Biomolecular Environmental Process systems
Materials
Chemistry
Biochemistry and Molecular Biophysics Inorganic Chemistry Organic Chemistry
Engineering & Applied Science
Applied and Computational Mathematics Applied Physics and Materials Science Computer Science
Electrical Engineering Engineering & Applied Science Mechanical Engineering
Geological & Planetary Sciences
Geobiology Geochemistry Geology
Geophysics Planetary Science
The Humanities & Social Sciences
Business – Economics & Management Economics English
History History and Philosophy of Science Philosophy
Political Science
Physics / Mathematics & Astronomy
Astronomy Mathematics Physics
Minors
Aerospace Computer Science Control and Dynamical Systems
English Environmental Science and Engineering Geological and Planetary Systems
History History and Philosophy of Science Philosophy
Structural Mechanics
Independent Studies Program
Rekrutacja

Aplikacja obywa się przez system Common App – należy wypełnić tam dodatkowo zakładkę Caltech Questions

Testy:
– Wymagany SAT lub ACT. (SAT code: 4034, ACT code: 0812)
– Wymagany TOEFL iBT.
– Wymagane SAT Subject Tests: Math Level 2 (wymagany maksymalny wynik), 1 z Science
Subjects ( chemistry, physics, biology e/m)

Oceny:
– Wymagane Academic Transcripts i Secondary School Report (przez Common App) przetłumaczone na język angielski.

Pozostała Część Aplikacji:
– Wymagane rekomendacje (przez Common App):
1 od nauczyciela math/science
1 od nauczyciela humanities/social sciences

– Wymagana wypełniona zakładka Caltech Questions w wystemie Common App, a także Common
App Essay.
– Wymagana wypełniona International Financial Aid Statement of Intent Form
Należy w niej określić czy będziemy aplikować o pomoc finansową. Zrzeczenie się chęci aplikacji o pomoc finansową uprawnia do aplikowania Early Action.

Ocena stopnia ważności czynników w procesie rekrutacyjnym:
Wyniki Egzaminów – 60%
Oceny – 15%
Osiągnięcia w konkursach – 15%
Common App (w tym eseje, rekomendacje) – 5%
Aktywności Pozaszkolne i działalność społeczna – 5%

Termin składania aplikacji

Regular Application – 3. Stycznia;
Early Action – 1. Listopada;
Notification of Admission (Early) – 1. Kwietnia (15. Grudnia);
SAT i SAT Subject score reports – do 31. Grudnia;

Czesne

$45,390 – koszt roczny
$75 – opłata rekrutacyjna

Pomoc finansowa

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.