Universiteit Leiden

Leiden University Medical Center (LUMC) jest regionalnym ośrodkiem promowania wiedzy z zakresu zdrowia publicznego oraz nowoczesnym centrum skupiającym się na kształceniu przyszłych profesjonalistów na światowym poziomie. Ścisła współpraca LUMC z Leiden University (LU) oraz Leiden Bio Science Park stwarza niezwykłe warunki do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań medycznych w Leiden oraz całym regionie.

Dodatkowo od kilku lat LU coraz szerzej otwiera drzwi studentom z całego świata, tworząc niezwykłą atmosferę wymiany doświadczeń i mieszanki kulturowej. Z tego powodu Leiden oferuje kameralną atmosferę różnorodności, w której nie brakuje studenckiego życia oraz bogatej oferty rozwijania zainteresowań.

nl_leiden
fot. FaceMePLS (flickr.com/photos/faceme)

 • Universiteit Leiden
 • Dane teleadresowe
 • tel: +31 71 526 91 11
 • intoff@lumc.nl
 • Albinusdreef 2
 • 2333 ZA Leiden
 • Holandia
 • Pozycja w rankingach
 • 64 Times Higher Education (2016, Świat)
 • 77 US News (2015/16, Świat)
Kształcenie

 

Szkoła oferuję kształcenie w następujących obszarach:

Licencjat
Archaeology Liberal Arts and Sciences: Global Challenges South and Southeast Asian Studies
International Studies Psychology Dutch Studies
Magisterskie
Archeology
Ancient America Classical World and the Near East Heritage Management
Northwestern Europe Science-based Archaeology
Arts and culture
Ancient history Art and Computer science Art history
Culture History
Behaviour and society
Human Sciences Politics and public administration
Communication – Education and Media
Communication Education and child studies Media
Teacher education
Economy and business
Business and law Economy Management
Economy and business Business and law Workplace Psychology
Health
Medical sciences
Law and public administration
Law Law for International students and professionals Public administration
Literature and linguistics
Linguistics Literature Teacher education
Natural sciences – mathematics and computer science
Computer science Life sciences Mathematics
Physical sciences Natural sciences
Religion and philosophy
Philosophy Religion
Rekrutacja

By dostać się na studia I stopnia zwykle wystarczy zdana matura. czyli odpowiednik miejscowego VWO (Voorbereidend wetenschappelijk onderwijs). Polskie dyplomy maturalne uzyskane w szkołach o profilu zawodowym upoważniają tylko do studiów na podobnych kierunkach w Holandii (ścieżka HBO). Trzeba też pamiętać, że są kierunki, w przypadku których wymagania stawiane kandydatom są wyższe – głównie chodzi tu o uczelnie artystyczne. Dyplomy zagranicznych uczelni oceniane są indywidualnie przez uczelnie holenderskie. Fakt iż jedna uczelnia uznaje dany dyplom za wystarczający do przyjęcia na studia magisterskie nie oznacza, iż podobnie uczyni inna. Jeśli masz wątpliwości, czy twój dyplom będzie honorowany, skorzystaj z serwisu www.nuffic.nl. Na najpopularniejszych kierunkach liczba miejsc jest odgórnie ograniczona. Rekrutacja odbywa się poprzez portal www.studielink.nl. Musisz założyć na nim konto i wypełnić wszystkie niezbędne formularze. Pamiętaj, by regularnie sprawdzać pocztę – możesz dostać wiadomość, na która trzeba będzie błyskawicznie odpowiedzieć.
Na kierunkach medycznych obowiązuje także wewnętrzna selekcja. Medycyna jako Numerus Fixus wyłaniana jest przez centralny system losowania. Można trafić do kategorii A (bezpośrednia alokacja na miejsce) lub C (centralna selekcja). W przypadku kategorii C aplikant otrzymuje miejsce w hierarchii na podstawie wyniku egzaminów, a następnie system DUO losuje przydział na wolne miejsca na kierunek medyczny.

Termin składania aplikacji

 

Aplikacja przez platformę rejestracyjną – 14 stycznia
Złożenie wyników przewidywanych/wyników dotychczasowych z 5 przedmiotów oraz ostateczny termin logowania na BMAT – 2 lutego
BMAT w Leiden – 13 lutego
Ogłoszenie wyników 1 tury. Wynik zależy od wyników przedmiotowych i BMAT – 8 marca
Jeśli uczeń dostanie się do 2giej tury jest to termin nadsyłania Personal Statement oraz rejestracji do drugiej tury – 11 marca
Rozmowy kwalifikacyjne na LUMC – 2 kwietnia
Wyniki 2 tury i ostateczny wynik aplikacji. W połowie lipca DUO dzieli aplikacje na bezpośrednie i centralnie losowane. Kandydaci, którzy spełnili wymagania na bezpośrednią selekcję (wyniki matury, IB, AL) są lokowani od razu, pozostali zostają losowani przez centralną selekcję – 27 maja

Czesne

 

€ 1,984

Pomoc finansowa

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent