– studia w Danii

Królestwo Danii należy do najpopularniejszych krajów jeśli chodzi o studiowanie za granicą. Wysoka jakość nauki i nieodpłatne kształcenie dla obywateli UE to jedne z ważniejszych przyczyn, dla których wybierane są uczelnie właśnie w Danii.
Dodatkowo będąc studentem w Danii i jednocześnie pracując 10-12 g tygodniowo / 43 godziny miesięcznie, masz szansę otrzymać stypendium od rządu duńskiego w maksymalnej wysokości 5941 DKK miesięcznie (ok 3 tys pln).

 
Charakterystyka studiowania w Danii:

  • Duży nacisk jest położony na zdobywanie praktycznych umiejętności związanych z przyszłym zawodem
  • Tradycyjne wykłady połączone są z pracą przy projektach oraz pracą zespołową
  • Liczy się aktywne uczestnictwo i rozwiązywanie problemów, a nie bierne słuchanie.

Daty aplikowania:

Na większości uniwersytetów aplikujemy do 15 marca do g.12.00 amna semestr zimowy. Zawsze należy sprawdzić na stronie uniwersytetu, daty dla danego kierunku- ponieważ zdarzają się różnice. Jeśli jesteś w klasie maturalnej, możesz uzupełnić aplikację o wyniki z Matury do 5 lipca (dokładną datę dla danego kierunku warto sprawdzić na wybranym uniwersytecie).
Do 15 października można aplikować na semestr letni. Należy pamiętać, że tylko część kierunków rusza w semestrze letnim.

Co jest ważne przy aplikowaniu na studia w Danii?

  • Uczelnie w Danii zwracają szczególną uwagę na motywację i osobowość ucznia, dlatego ważne jest, aby dobrze napisać list motywacyjny i zdobyć dobre referencje od nauczyciela lub wykładowcy
  • Niezbędne jest zdanie certyfikatu języka angielskiego. Najbardziej preferowane są : IELTS (zazwyczaj minimalny poziom 6.0) albo TOEFL ( minimalny poziom 80).
  •  na studia licencjackie, trzeba podać ilość godzin z spędzonych na lekcjach z poszczególnych przedmiotów. Dlatego oprócz wykazu ocen musisz przedstawić ilość godzin zajęć z 1, 2 i 3 klasy szkoły średniej w przeliczeniu na godziny zegarowe (60 min).
  • Świadectwo maturalne

Sposób aplikowania:

W Danii występuje centralny system aplikacyjny, który daje możliwość wyboru 8 kierunków na różnych uczelniach w Danii. Wybieramy w systemie listę kierunków i uczelni wg. naszego priorytetu wyboru.

CPR Number – Duński numer identyfikacyjny

Jeśli rozpoczniesz studia, Twój pobyt w Danii będzie dłuższy niż 3 miesiące, to po przybyciu do kraju należy uzyskać numer CPR, który jest w tym kraju niemal niezbędny.

Aarhus University
rankingi: New York Times – 153, U.S. News – 98, QS – 118

Uniwersytet w mieście Aarhus założony został w 1928 roku, stając się drugim w kolejności najstarszym uniwersytetem w Danii. Dzisiaj ponad 40,000 uczęszczających na niego studentów jest pod opieką ponad 6,000 członków kadry, nauczycieli i profesorów w głównych dziedzinach: sztuki, nauk ścisłych i technologii, zdrowia, biznesu i nauk społecznych. Dzięki prowadzonym badaniom, publikacjom oraz współpracy międzynarodowej z innymi instytucjami, uczelnia co roku zajmuje wysokie miejsca w kontynentalnych i światowych rankingach.

Koszty studiów: czesne 0 DKK, roczny wynajem mieszkania 36000DKK, wydatki własne 40000DKK

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej pomocy w aplikacji na studia? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
  • British Council
    Educational Agent