Kurs UCAT

UCAT jest egzaminem wymaganym od uczniów pragnących studiować medycynę lub stomatologię w Wielkiej Brytanii. Jest egzaminem, który nie sprawdza wiedzy merytorycznej z zakresu biologii, chemii, matematyki bądź fizyki lecz holistyczne umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania, dokonywania szybkich operacji matematycznych, sposób reakcji na zaistniała sytuację. Uczeń może osiągnąć od 1200 do 3600 punktów na egzaminie.

 

 • Ważne daty dla ucznia przygotowującego się do UCAT:

– 22 września – data ostatniej rejestracji na egzamin­
– 6 października – ostatni egzamin UCAT­
– 15 października – wypełnienie aplikacji UCAS ­

 • Czas trwania i sekcje egzaminu UCAT:
 1. Abstract Reasoning ­- wypracowanie metod i indywidualnej „bazy” możliwych reguł, ­uczymy się głównie „thinking outside the box”. Sekcja ta zawiera 65 pytań na co uczeń ma tylko 16 minut.
 1. Quantitative Reasoning ­- analizą przedstawionych danych, szczególnie w kontekście spadku/ wzrostu procentowego. Największym problemem jest limit czasowy wymagający szybkiego tempa pracy. Sekcja składa się z 36 pytań, na które uczeń ma 25 minut.
 1. Decision Analysis ­- nauka intuicyjnego wyboru między dwiema podobnymi odpowiedziami. W całości w tej sekcji uczeń ma 25 pytań, na które musi udzielić odpowiedzi w czasie 32 minut.
 1. Verbal reasoning­ – cześć testująca krytyczne myślenie, umiejętność analizy tekstu. Sekcja zawiera 11 tekstów, a każdy to ok. 200­-300 słów. Do każdego tekstu zadawanych jest ok. 4 pytań. Uczeń ma 44 pytania, na które musi udzielić odpowiedzi w czasie 22 minut.
 1. Situational judgement ­- sekcja sprawdzająca reakcje ucznia na zaistniałą, realną sytuację. Uczeń nie może się jednoznacznie przygotować do tej sekcji. Uczeń ma do czynienia ze scenariuszami sytuacji, na które musi odpowiednio reagować w ciągu 27 minut.
 • Koszty egzaminu:

– koszt egzaminu dla uczniów z EU podchodzących do egzaminu pomiędzy ­1 lipca a 31 sierpnia: £65
– koszt egzaminu dla uczniów z EU podchodzących do egzaminu pomiędzy 1 września a 6 październikiem: £80

 

GWARANCJA EFEKTYWNOŚCI

Patrycja Górska
Dyplomowany Koordynator International Baccalaureate 

5H0A2463

Posiada tytuł magistra filologii angielskiej. Studiowała na Uniwersytecie w Glasgow. Przez ostatnie 6 lat prowadzi przygotowania do matury oraz korepetycje dla studentów zagranicznych w Wielkiej Brytanii i Szkocji. Działa także w prestiżowych szkołach językowych na całym świecie. Jej bogate doświadczenie dydaktyczne oraz znajomość metodologii IB DP jest certyfikowane przez międzynarodowe instytucje edukacyjne i potwierdzone w oficjalnych certyfikatach International Beccalaureate. Odpowiada za całokształt szkolenia wychowawców w The Swan School, a także koordynacji jakości zajęć w zgodności z normami IB DP.

Lista uniwersytetów wymagająca egzaminu UCAT :

University of Aberdeen
University of Birmingham
Cardiff University
University of Central Lancashire
University of Dundee
Durham University
University of East Anglia
University of Edinburgh
University of Exeter
University of Glasgow
Hull York Medical School
Keele University
King’s College London
University of Leicester
University of Liverpool
University of Manchester
University of Newcastle
University of Nottingham
Plymouth University
Queen Mary, University of London
Queen’s University Belfast
University of Sheffi eld
University of Southampton
University of St Andrews
St George’s, University of London
University of Warwick

Chcesz dowiedzieć się więcej o brytyjskiej maturze A-Levels? Napisz do nas!
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  Studiuj na
  Oxford,
  Cambridge,
  Harvard,
  Stanford.
  • British Council
   Educational Agent