Nasi absolwenci

Beata 19 lat, Stanford University
Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie

 • Jaki system nauki poleciłabyś osobom marzącym o studiach w USA?

Niech rozwiązywanie sekcji SAT stanie się Waszym codziennym rytuałem, angaż w działalność społeczną długofalową pasją, a zdobywanie dobrych ocen rzeczą oczywistą przy już i tak wysoko zarzuconej poprzeczce!

 • Jaka była Twoja najważniejsza działalność pozaszkolna?

Projekt w ramach stypendium CHDWP, Warszawiacy Międzypokoleniowo, w którym pełniłam funkcję lidera oraz praca jako mentor w ogólnopolskiej olimpiadzie projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.

 • Jaki docelowy wydział wybierzesz?

Sfera, którą chcę realizować to Innovation i Entrepreneurship, dlatego na poziomie Undergraduate wybiorę komunikację, psychologię społeczną oraz kursy z ekonomii i zarządzania.

 • Dlaczego wybrałaś swoją uczelnię?

Przekonało mnie niesamowite nastawienie wykładowców do pracy ze studentami, ogromne możliwości startup-owe. Stanford to mekka przedsiębiorczości, innowacji i kreatywności w myśleniu.

 • Plany na karierę zawodową, co chcesz robić po ukończeniu uczelni?

Chciałabym zostać lokalnym przedsiębiorcą, realizującym projekty społeczne do zastosowania w przestrzeni publicznej lub zajmującym się innowacjami w edukacji. Planuję jednak wrócić do Polski – chcę działać w kraju, w którym rynek jest jeszcze chłonny, a więc idealny do wdrożenia wielu pozytywnych zmian!


Ada 19 lat, University of Pennsylvania (UPenn)
Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Maturą Międzynarodową

 • Jak przygotowywałaś się do studiów w USA?

Uczęszczałam na zajęcia do Edun Academy (obecnie The Swan School).

 • Jaka była Twoja najważniejsza działalność pozaszkolna?

Brałam udział w wielu pojedynczych projektach. Jednym z nich był Model United Nations.

 • Jaki wydział docelowo wybierzesz?

Jeszcze nie zdecydowałam, chcę spróbować swoich sił w różnych dziedzinach, aby na koniec móc świadomie wybrać swój kierunek.

 • Dlaczego wybrałaś swoją uczelnię?

Kierowałam się możliwością zdobycia chociaż częściowego stypendium i udało mi się.

 • Jak poradziłaś sobie z wysokimi opłatami za studia?

W pierwszym roku studiów będę posiłkować się pożyczką. W kolejnych latach będę szukać różnych możliwości już w Stanach Zjednoczonych.


Aleksander 20 lat, New York University
IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie

 • W liceum uczestniczyłeś w programie międzynarodowym IB czy polskim?

W liceum uczestniczyłem w zajęciach z polskim programem. Uczęszczałem równolegle na lekcje dodatkowe w Edun Academy, co myślę, ułatwiło mi przygotowanie się do SAT i aplikacji na studia.

 • Na którym roku i na jakim wydziale jesteś obecnie?

Kończę drugi rok New York University. Po czwartym roku undergraduate planuję zdawać na studia medyczne.

 • Jakie działalności pozaszkolne wykonywałeś przed złożeniem aplikacji na studia?

Wolontariat w szpitalu. Zacząłem w lutym w drugiej klasie liceum i kontynuowałem, aż do wyjazdu do Stanów. W swojej aplikacji podkreślałem, że chcę iść na studia medyczne i myślę, że taka forma aktywności pozaszkolnej mogła zapewnić komisję rekrutacyjną, że to jest rzeczywiście to, co chcę robić po studiach.

 • Dlaczego wybrałeś swoją uczelnię?

Aplikowałem łącznie do 12 uczelni, wybierałem je ze względu na pozycje w rankingach, wysokość oferowanego stypendium dla międzynarodowych studentów, często też patrzyłem na położenie.

 • Plany na karierę zawodową, co chcesz robić po ukończeniu uczelni?

Zamierzam studiować medycynę. Przede mną jeszcze wiele lat nauki, zanim rozpocznę właściwą pracę w tym obszarze, ale z pewnością właśnie to jest moim celem.


Michał 19 lat, University of Toronto
Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Maturą Międzynarodową

 • Jak przygotowywałeś się do studiów w USA?

Wiedzę teoretyczną zdobywałem podczas lekcji w Edun Academy. Dodatkowo samodzielnie w domu rozwiązywałem testy (8-12 godzin tygodniowo).

 • Jaka była Twoja najważniejsza działalność pozaszkolna?

Moim błędem było to, że miałem bardzo dużo małych działalności. Jeżeli miałbym wybierać na nowo, zdecydowałbym się na własny projekt wolontariacki – uczenie uchodźców z Ukrainy polskiego i angielskiego.

 • Jaki docelowy wydział wybierzesz?

Jestem na katedrze Physical and Mathematical Sciences. Zamierzam robić double major z Actuarial Science i Financial Economics oraz minor z niemieckiego.

 • Dlaczego wybrałeś swoją uczelnię?

University of Toronto to najlepsza uczelnia w Kanadzie. Jest o 30% tańsza, niż szkoły w Stanach Zjednoczonych, a oferuje podobny poziom, prestiż i możliwości networkingu.

 • Plany na karierę zawodową, co chcesz robić po ukończeniu uczelni?

Rozważam aktuariusza, risk management i banking inwestycyjny, wiele zależy od możliwości staży na studiach.


Weronika 19 lat, University College London
XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika

 • Jak przygotowywałaś się do studiów w Wielkiej Brytanii?

Zdałam maturę międzynarodową i obejrzałam wszystkie odcinki Breaking Bad. Myślę, że szczególnie to ostatnie mi pomogło 😉

 • Jaka była Twoja najważniejsza działalność pozaszkolna?

Działalność w Europejskim Parlamencie Młodzieży. Dzięki niej miałam szanse podróżować po całej Europie, dyskutując o polityce, poznając ciekawych ludzi, z którymi bliskie kontakty utrzymuję do dziś, cały czas doskonaląc swój angielski.

 • Na jakim wydziale UCL jesteś?

European Social & Political Studies.

 • Dlaczego wybrałaś swoją uczelnię?

Poza rankingami i lokalizacją, bardzo ważna była dla mnie liczba międzynarodowych studentów. UCL reklamuje się jako 'London Global University’ i po roku studiowania mogę to potwierdzić. Zarówno studenci, jak i wykładowcy to bardzo otwarta i międzynarodowa grupa.

 • Jakie masz plany na karierę zawodową, co chcesz robić po ukończeniu uczelni?

Prawdopodobnie zaangażuję się w reklamę lub projektowanie graficzne, ale nie wykluczam też innych opcji. Na szczęście mój kierunek daje mi tyle swobody, że mogę jeszcze poczekać z wyborem określonej ścieżki kariery. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  Studiuj na
  Oxford,
  Cambridge,
  Harvard,
  Stanford.
  • British Council
   Educational Agent