Zasady przyjęć do klasy 2: A-Level/ IB DP

Proces rekrutacji:

 1. Egzamin językowo-matematyczny oraz językowo-przyrodniczy.
 2. Rozmowa kwalifikacyjna, podczas której uczeń będzie mógł przedstawić swoje dodatkowe osiągnięcia z okresu pierwszej klasy dotychczasowego liceum (olimpiady, aktywności pozaszkolne).
 3. Trzeci etap naszej rekrutacji to „Diagnoza umiejętności” – autorski test psychologiczny. Diagnozę psychologiczną przeprowadza dyplomowany psycholog z wykorzystaniem narzędzi zatwierdzonych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Rezultaty są opracowywane dla rodzica, ucznia i nauczyciela.
 4. Ostatnim etapem rekrutacji jest wyjazd (w ramach wpisowego) na jedną z uczelni w UK (Oxford lub Cambridge). Wizyta ma na celu zapoznanie się z zagranicznym Uniwersytetem, jego metodami nauczania, sposobem studiowania. Przewodnikami na uczelniach są byli uczniowie naszych nauczycieli, aktualnie studenci brytyjskich Uniwersytetów.

Po przeprowadzeniu rekrutacji uczeń otrzymuje:

 • pomoc w wyborze oddziału i profilu klasy
 • dobór odpowiednich kursów przedmiotowych i językowych
 • sugestie pozaszkolnych aktywności dostosowanych do kompetencji ucznia
 • pełen profil swoich zdolności
 • podsumowanie predyspozycji osobowościowych oraz kompetencji społecznych
 • diagnozę stylów radzenia sobie ze stresem i presją

Nauczyciel otrzymuje raport danego ucznia, który obejmuje:

 • wskazówki nauczania zgodne z the IB aproaches to learning (ATL)
 • dobór odpowiednich dla danego ucznia sposobów przekazywania materiału (werbalny, obrazowy, słuchowy)
 • propozycje najbardziej efektywnych dla danego ucznia sposobów uczenia
 • sugestie odpowiednich technik zapamiętywania

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent