Laboratoria

 • BioCen

Młodzież uczestnicząca w naukowych warsztatach na terenie profesjonalnie wyposażonego laboratorium samodzielnie wykonuje doświadczenia, poznaje nowoczesne metody badawcze i osiągnięcia współczesnej biologii.

Prowadzone tematy zajęć warsztatowych dla licealistów:

 1. Zbadaj swój DNA
 2. Zabawy z bakteriami
 3. Na tropach białek
 4. Biotechnologia przeciwciał w klinice
 5. Jak wyciągnąć meduzę z bakterii i inne cuda biotechnologii
 6. Synergia – wewnętrzne życie komórek

Zajęcia odbywają się w dni powszednie i trwają w zależności od etapu edukacyjnego od 2 do 6 godzin. Zajęcia odbywają się w laboratorium w XXI LO im. H. Kołłątaja, przy ulicy Grójeckiej 93 .

Informacje dodatkowe: Zapisy na regularne warsztaty odbywają się wyłączenie przez internetowy kalendarz zgłoszeń. Do tej pory w kalendarzu nie ma terminów. Zajęcia są płatne –cena zależy od tematu i liczności grupy (od 5 do 50 zł od osoby).

 

 • OPEN LAB Wydział Chemii Politechniki Warszawskiej

„OPEN LAB” to projekt edukacyjny z zakresu chemii, rozbudzający zainteresowania naukowe młodzieży gimnazjalnej i licealnej. W ramach projektu, w laboratorium chemicznym Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, przeprowadzone zostaną 22 warsztaty chemiczne. Każdy warsztat będzie trwał 4 godziny lekcyjne, w czasie których młodzież będzie samodzielnie wykonywać szereg doświadczeń chemicznych w ramach tematów skorelowanych z podstawą programową realizowaną w szkołach na poziomie gimnazjum i liceum.

Tematy:

 1. Powietrze – skład i właściwości
 2. Woda i jej roztwory
 3. Wodorotlenki, kwasy, sole
 4. Dysocjacja – właściwości substancji o budowie jonowej
 5. Właściwości substancji organicznych o znaczeniu biologicznym

Dodatkowe informacje: Jedna szkoła może wziąć udział w maksymalnie 2 warsztatach. Klasy do udziału w projekcie zgłaszają tylko nauczyciele chemii, który zobowiązują się do czynnego uczestnictwa w warsztatach. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta st. Warszawy opłata za pojedynczy warsztat wynosi jedynie 250 zł.

 • Centrum Nauki Kopernik – zajęcia w laboratoriach
 1. „Pod prąd” laboratorium fizyczne
 2. „Świat metali” laboratorium chemiczne
 3. „Biologiczne żarówki” laboratorium biologiczne
 4. „DoRoboty” pracownia robotyczna

CNK zaprasza grupy szkolne (gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych) na lekcje do pracowni. Pod okiem specjalistów, uczniowie samodzielnie przeprowadzą fascynujące eksperymenty. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku, a bilety można kupić on-line. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działalnościach wzmacniających aplikację? Napisz do nas!
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  Studiuj na
  Oxford,
  Cambridge,
  Harvard,
  Stanford.
  • British Council
   Educational Agent