Wszystko o aplikacji na studia do UK

Studia w Anglii to rewelacyjny pomysł na zdobycie gruntownego wykształcenia, które otwiera drogę kariery na rynku międzynarodowym. Istnieją jednak pewne kryteria, które trzeba spełnić, żeby sprostać warunkom rekrutacji. Wyzwanie, jakim jest studiowanie za granicą z pewnością jest tego warte, ponieważ to do odważnych świat należy!

Studia w UK – wymagania formalne, potrzebne dokumenty 

Jeśli marzą Ci się studia w Anglii, dobrze jest poznać szczegółowe warunki przyjęcia na nie. Są one z reguły podawane na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Wymagania na studia w UK mogą się nieco różnić od siebie, jednak mają pewne cechy wspólne. Otóż, wszystkie wymagają od obcokrajowców certyfikatu językowego, potwierdzającego znajomość języka angielskiego – może to być IELTS, TOEFL lub wyniki z egzaminu maturalnego. Na uniwersytetach w Anglii brane są również pod uwagę wyniki ze wszystkich przedmiotów z matury, z reguły preferowana jest średnia ocen przynajmniej w granicach od 60 do 80%. Ponadto, częstym wymogiem jest także zaliczenie 1-3 przedmiotów maturalnych na poziomie rozszerzonym, zaczynającym się od minimum 50%. Konieczne może być też przedstawienie 1-2 referencji od nauczyciela, lub trenera – ważne żeby była to osoba, która cieszy się zaufaniem społecznym. Z reguły trzeba przygotować też Personal Statement oraz kopię paszportu.

Co to jest UCAS?

Universities and Colleges Admissions Service, w skrócieUCAS to organizacja, której głównym celem jest obsługa procesu aplikacyjnego brytyjskich uniwersytetów. Kandydaci na studia w Anglii mogą dzięki UCAS zdobyć niezbędne informacje na temat rekrutacji, a także zgłosić swoją aplikację na wybrane studia online.

Personal Statement – istotny list motywacyjny

Oprócz certyfikatu językowego, średniej z ocen i referencji nauczyciela, niezwykle istotnym elementem rekrutacji jest przygotowanie Personal Statement, czyli listu motywacyjnego kandydata. To od niego bowiem w dużej mierze zależy przyjęcie na studia w Anglii.

Interview, czyli rozmowa rekrutacyjna na studia w Anglii

Na niektóre kierunki studiów w Anglii wymagana jest odbycie rozmowy rekrutacyjnej (interview).

Jak sprawdzić termin aplikacji na studia w UK?

Terminu aplikacji na studia w UK można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej UCAS. Znajdują się tam konkretne informacje i obowiązujące daty przesyłania zgłoszeń.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
  • British Council
    Educational Agent