Program IGSCE

Studia za granicą to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy chcieliby w przyszłości podjąć pracę w innym kraju lub mieć możliwość kontynuowania nauki w dowolnym państwie na świecie. Ambitne cele wymagają jednak dyscypliny i zapoznania się z warunkami, które trzeba spełnić, żeby dostać się na wybraną przez siebie uczelnię, na przykład w Wielkiej Brytanii czy USA.

W takim przypadku, dobrze jest zadać sobie pytanie, jak przygotować się do realizacji planu i skąd czerpać konkretne informacje. Interesującym rozwiązaniem jest uczestnictwo w programie IGSCE, który adresowany jest do młodych ludzi, najczęściej w wieku 14-16 lat, którzy chcieliby w przyszłości studiować za granicą. Co to jest IGSCE i na jakie korzyści można w związku z nim liczyć?

IGSCE – co to jest?

IGSCE to skrót od angielskiej pełnej nazwy International General Certificate of Secondary Education. To międzynarodowy program nauczania języka angielskiego, oferowany uczniom, w celu przygotowania ich do matury międzynarodowej lub A-Level czy BTEC Level 3. Program IGSCE, który został opracowany przez University of Cambridge International Examinations w 1988 roku, oparty jest na GCE-O-Level i uznawany jest za odpowiednik GSCE, czyli General Certificate of Secondary Education. Warto tu wspomnieć, że GSCE jest kwalifikacją akademicką, podejmowaną przez uczniów szkół średnich w Anglii, Walii oraz Irlandii Północnej.

Wszystko, co należy wiedzieć o programie IGSCE

Przede wszystkim wskazane jest wiedzieć, jakie przedmioty są realizowane w programie IGSCE. I tak, uczniowie którzy podejmują się uczestnictwa w tego rodzaju egzaminach, mogą wybrać tryb podstawowy lub rozszerzony spośród obszarów, takich jak, między innymi: język angielski, język obcy, matematyka, wybrany przedmiot przyrodniczy, nauki społeczne, nauki humanistyczne, przedmioty ścisłe czy dyscypliny artystyczne. W sumie realizowanych jest ponad 70 przedmiotów w blisko 120 krajach na całym świecie. Do zdawania egzaminów ustnych i pisemnych programu IGSCE podchodzi się w maju. Trwają one przez okres około trzech tygodni, a ich wyniki ogłaszane są w sierpniu. Za każdy egzamin uczeń otrzymuje oceny od A, która jest najwyższa, do G, czyli tej najniższej.

Program IGSCE – większa szansa na studia i pracę za granicą

International General Certificate of Secondary Education jest znacznym ułatwieniem w dostaniu się na zagraniczną uczelnię, nie tylko w Wielkiej Brytanii czy USA, ale także w wybranym kraju świata. Ponadto, cieszący się szacunkiem uniwersytetów, szeregu instytucji państwowych oraz prywatnych pracodawców na całym świecie program IGSCE to również większa szansa na znalezienie w przyszłości intratnej pracy za granicą.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
  • British Council
    Educational Agent