Matura międzynarodowa IB – przed egzaminem

Jeśli chcesz otworzyć sobie drogę do studiów na najbardziej prestiżowych uczelniach Europy i świata, rozpocznij od matury międzynarodowej. To ona stanie się dla Ciebie przepustką m.in. na Oxford czy Cambridge. Dyplom IB jest akceptowany aż w 75 krajach, na ponad 2 000 najlepszych uniwersytetach.

Matura międzynarodowa - Program IBfot. Moyan Brenn (flickr.com/photos/aigle_dore)

Przygotowujesz się do matury międzynarodowej IB i zależy Ci na jak najlepszym wyniku? Oto, o co musisz zadbać, by zmaksymalizować szanse na sukces.

1. Wybierz przedmioty, w których dobrze się czujesz
    W ramach trwającego 2 lata programu IB wybierasz sześć przedmiotów: język ojczysty,język obcy, a także cztery przedmioty – po jednym z zakresie nauk społecznych, doświadczalnych, matematycznych oraz artystycznych. Oprzyj swój wybór o indywidualne zainteresowania, nie zapominając jednocześnie o oczekiwaniach, jakie stawia przed Tobą uczelnia marzeń. Egzaminy IB, szczególnie na poziomie rozszerzonym (HL) są wymagające – zadbaj więc o to, by nauka była dla Ciebie przyjemnością i sposobem na rozwijanie indywidualnych zainteresowań.
  2. Ucz się systematycznie
    IB DP to program edukacyjny zaplanowany na 2 lata nauki w liceum. Regularnie przyswajając informacje i robiąc systematyczne powtórki, będziesz stale poszerzać swoją wiedzę. Efekt? Żadne zadanie egzaminacyjne Cię nie zaskoczy.
  3. Rozwiązuj testy z poprzednich lat
    Choćby po to, by oswoić się z formą egzaminu, typami pojawiających się pytań czy charakterem zadań. Im więcej poćwiczysz – najlepiej pod okiem doświadczonego tutora, tym lepsza szansa na wysokie wyniki.
  4. Zacznij przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem
    Pamiętaj, że Twój egzamin IB rozpoczyna się już pod koniec pierwszego półrocza, prezentacją z j. polskiego, zaś do zaliczenia internal assesment musisz zaprojektować doświadczenie i przygotować lab report, jeżeli zdajesz biologię lub chemię, bądź Maths exploration – jeśli wybierzesz matematykę.Kolejna praca badawcza, którą musisz wykonać jako uczeń IB to extended essay. Ona również musi spełniać standardy IBO i rzetelnie przedstawić badanie oraz wnioski z niego wypływające.Te elementy będą miały duży wpływ na ostateczny wynik egzaminu – rozplanuj ich przygotowanie w czasie z dużą dozą rozsądku i przygotuj się dobrze do ich wykonania, a w razie potrzeby – skorzystaj z dodatkowej pomocy ekspertów.
  5. Zapewnij sobie profesjonalną pomoc
    Dobry tutor, który pomoże Ci się przygotować do każdego z wybranych egzaminów, rozwieje wątpliwości co do poszczególnych części testu i ukierunkuje Twoje przygotowania to najlepsza gwarancja wysokiego wyniku matury międzynarodowej.Jeśli przygotowujesz się do matury międzynarodowej IB i szukasz kompleksowego wsparcia, zgłoś się do The Swan School. Pomożemy Ci zarówno w trakcie dwóch lat IB DP, zapewniając systematyczny mentoring, jak i wtedy, gdy potrzebujesz ekspresowej powtórki przed egzaminem.

The Swan School to:

• zespół lektorów z pasją, wiedzą i doświadczeniem – od lat przygotowujemy uczniów do IB DP i cieszymy się ich sukcesami; nad pracą lektorów zaś czuwa certyfikowany koordynator IB z wieloletnią praktyką;
  • program zajęć dopasowany formą i treścią do wymogów matury międzynarodowej IB,
  • zajęcia pobudzające kreatywność i rozwijające zarówno wiedzę, jak i umiejętności praktyczne.

Skontaktuj się już dziś i otwórz sobie drogę do międzynarodowej kariery akademickiej!