Matura międzynarodowa IB – przed egzaminem

Jeśli chcesz otworzyć sobie drogę do studiów na najbardziej prestiżowych uczelniach Europy i świata, rozpocznij od matury międzynarodowej. To ona stanie się dla Ciebie przepustką m.in. na Oxford czy Cambridge. Dyplom IB jest akceptowany aż w 75 krajach, na ponad 2 000 najlepszych uniwersytetach.

Matura międzynarodowa - Program IBfot. Moyan Brenn (flickr.com/photos/aigle_dore)

Przygotowujesz się do matury międzynarodowej IB i zależy Ci na jak najlepszym wyniku? Oto, o co musisz zadbać, by zmaksymalizować szanse na sukces.

 1. Wybierz przedmioty, w których dobrze się czujesz
  W ramach trwającego 2 lata programu IB wybierasz sześć przedmiotów: język ojczysty,język obcy, a także cztery przedmioty – po jednym z zakresie nauk społecznych, doświadczalnych, matematycznych oraz artystycznych. Oprzyj swój wybór o indywidualne zainteresowania, nie zapominając jednocześnie o oczekiwaniach, jakie stawia przed Tobą uczelnia marzeń. Egzaminy IB, szczególnie na poziomie rozszerzonym (HL) są wymagające – zadbaj więc o to, by nauka była dla Ciebie przyjemnością i sposobem na rozwijanie indywidualnych zainteresowań.
 2. Ucz się systematycznie
  IB DP to program edukacyjny zaplanowany na 2 lata nauki w liceum. Regularnie przyswajając informacje i robiąc systematyczne powtórki, będziesz stale poszerzać swoją wiedzę. Efekt? Żadne zadanie egzaminacyjne Cię nie zaskoczy.
 3. Rozwiązuj testy z poprzednich lat
  Choćby po to, by oswoić się z formą egzaminu, typami pojawiających się pytań czy charakterem zadań. Im więcej poćwiczysz – najlepiej pod okiem doświadczonego tutora, tym lepsza szansa na wysokie wyniki.
 4. Zacznij przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem
  Pamiętaj, że Twój egzamin IB rozpoczyna się już pod koniec pierwszego półrocza, prezentacją z j. polskiego, zaś do zaliczenia internal assesment musisz zaprojektować doświadczenie i przygotować lab report, jeżeli zdajesz biologię lub chemię, bądź Maths exploration – jeśli wybierzesz matematykę.Kolejna praca badawcza, którą musisz wykonać jako uczeń IB to extended essay. Ona również musi spełniać standardy IBO i rzetelnie przedstawić badanie oraz wnioski z niego wypływające.Te elementy będą miały duży wpływ na ostateczny wynik egzaminu – rozplanuj ich przygotowanie w czasie z dużą dozą rozsądku i przygotuj się dobrze do ich wykonania, a w razie potrzeby – skorzystaj z dodatkowej pomocy ekspertów.
 5. Zapewnij sobie profesjonalną pomoc
  Dobry tutor, który pomoże Ci się przygotować do każdego z wybranych egzaminów, rozwieje wątpliwości co do poszczególnych części testu i ukierunkuje Twoje przygotowania to najlepsza gwarancja wysokiego wyniku matury międzynarodowej.Jeśli przygotowujesz się do matury międzynarodowej IB i szukasz kompleksowego wsparcia, zgłoś się do The Swan School. Pomożemy Ci zarówno w trakcie dwóch lat IB DP, zapewniając systematyczny mentoring, jak i wtedy, gdy potrzebujesz ekspresowej powtórki przed egzaminem.

The Swan School to:

 • zespół lektorów z pasją, wiedzą i doświadczeniem – od lat przygotowujemy uczniów do IB DP i cieszymy się ich sukcesami; nad pracą lektorów zaś czuwa certyfikowany koordynator IB z wieloletnią praktyką;
 • program zajęć dopasowany formą i treścią do wymogów matury międzynarodowej IB,
 • zajęcia pobudzające kreatywność i rozwijające zarówno wiedzę, jak i umiejętności praktyczne.

Skontaktuj się już dziś i otwórz sobie drogę do międzynarodowej kariery akademickiej!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent