MAT – egzamin wstępny do UK

Wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka. To właśnie trafna selekcja preferowanego kierunku edukacji, poziom nauczania i prestiż uczelni decydują o późniejszej drodze kariery zawodowej. Ważne więc, żeby przed planowanymi egzaminami solidnie się do nich przygotować.

Jeśli więc wybierasz się na studia wyższe, takie jak na Uniwersytet Oksfordzki, z pewnością istotne jest zdobycie niezbędnych umiejętności, które zwiększą szanse na zakwalifikowanie się do dalszej nauki. Taką przepustką na University of Oxford jest egzamin MAT. Umożliwia on studiowanie przedmiotów ścisłych kandydatom, którzy nie posiadają świadectwa matury brytyjskiej A-level w zakresie matematyki rozszerzonej.

MAT – co to jest?

The Mathematics Admissions Test, w skrócie MAT to pisemny egzamin wstępny dla osób, które pragną podjąć studia w Anglii pierwszego stopnia (ang. undergraduate degree courses) na Uniwersytecie Oksfordzkim lub Imperial College London na kierunku matematyka (ang. Mathematics) oraz informatyka (ang. Computer Science). To szansa na zakwalifikowanie się na wymarzone studia na uczelniach plasujących się na najwyższych miejscach w rankingu najlepszych uczelni w Europie i na świecie.

Jak wygląda egzamin MAT? Gdzie i kiedy można go zdawać?

Egzamin MAT trwa 2 godziny 30 minut i obejmuje zestaw pytań z zakresu poszerzonej wiedzy z matematyki, dotyczących zarówno arytmetyki, jak i geometrii. Można go zdawać w październiku na przykład w British Council w jednym z 14 centrów egzaminacyjnych w Polsce, w miastach takich jak: Warszawa, Łódź, Kielce, Lublin, Częstochowa, Katowice, Kraków, Rzeszów, Wrocław, Poznań, Białystok, Olsztyn, Gdańsk i Szczecin.

Test MAT – wskazówki do przygotowania

Jeśli marzy Ci się studiowanie na University of Oxford albo Imperial College London na kierunkach matematycznych czy informatycznych, potraktuj przygotowanie się do egzaminu The Mathematics Admissions Test priorytetowo. Jest to bowiem jedno z najważniejszych kryteriów zakwalifikowania się na te renomowane uczelnie o światowej sławie. Oprócz przygotowania językowego, niezbędne jest opanowanie wiedzy z zakresu matematyki szkoły średniej na poziomie rozszerzonym. Zdobycie kwalifikacji dobrze jest szlifować pod okiem specjalistów na profesjonalnych kursach, przygotowujących do egzaminów wstępnych na uczelnie brytyjskie. Działania te wskazane jest podjąć przynajmniej na jeden rok przed planowanym zdawaniem egzaminu, żeby zdążyć zrealizować wszystkie niezbędne zagadnienia w stopniu zaawansowanym.