LNAT Jak zdać na prawo w UK?

Jeśli marzysz o studiach prawniczych w Anglii lub kontynuacji nauki po szkole średniej zagranicą, egzamin LNAT z pewnością pomoże Ci w osiągnięciu tego celu. A co to jest LNAT? Otóż, to test, którego wyniki brane są pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego na wielu prestiżowych uniwersytetach.

Co istotne, LNAT to również obowiązkowy wymóg dla kandydatów na studia prawnicze w UK, na takich uczelniach jak chociażby University of Oxford, University of Bristol, University of Durham czy University of Glasgow. Z tego powodu, warto się do niego odpowiednio przygotować.

LNAT – co to jest?

Pełna nazwa skrótu LNAT to The Law National Amptitude Test. LNAT jest egzaminem, przeznaczonym dla osób ubiegających się na zagraniczne studia prawnicze, w tym również w Anglii. W procesie rekrutacji wstępnej preferują go niektóre uczelnie, nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale również z Singapuru i Hiszpanii.

Jak dokładnie wygląda egzamin LNAT?

Egzamin LNAT, który jest obowiązkowym wymogiem na studia prawnicze w Anglii, składa się z dwóch części A oraz B i trwa 135 minut. Osoba zdająca LNAT ma 40 minut na napisanie eseju oraz 95 minut na udzielenie odpowiedzi na 42 pytania wielokrotnego wyboru. Pytania te mają na celu ocenę kandydata na studia prawnicze pod kątem rozumienia tekstu i logicznego myślenia. Ta część zawiera 12 krótkich fragmentów do przeczytania, do których są wyznaczone po 3-4 pytania. Zazwyczaj zawierają one prośbę o zdefiniowanie pojęć, a także wnioskowanie. Natomiast w przypadku eseju, kandydat musi wybrać jeden spośród trzech zadanych tematów.

LNAT – przepustka na studia prawnicze w UK

Dobrze jest wiedzieć czego się chce, jeszcze lepiej jest umieć konsekwentnie dążyć do realizacji swoich życiowych planów. W przypadku, gdy zależy Ci na edukacji za granicą, oprócz podjęcia tej decyzji, potrzebne jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Niewątpliwie już same przygotowania do testu LNAT, który jest przepustką na studia prawnicze w UK, pomagają poszerzyć obszar przydatnej wiedzy. Warto więc rzetelnie i odpowiednio wcześniej się do tego egzaminu przygotować. Obecnie honorują go następujące placówki: University of Bristol, Durham University, University of Glasgow, King’s College London, University of Nottingham, University of Oxford, University of London, University College London, NUI Maynooth, London School of Economics,  IE University w Hiszpanii oraz Sigapore University of Social Sciences, który znajduje się w Singapurze.