St George’s, University of London

St George’s to jedyny uniwersytet w Wielkiej Brytanii, który specjalizuje się wyłącznie w wykładaniu nauk medycznych (oraz pokrewnych). Jest on więc najbliższym odpowiednikiem polskich uniwersytetów medycznych. Założony w 1733 jest drugą uczelnią w Wielkiej Brytanii, która podjęła się szkolenia przyszłych lekarzy. Ściśle związany z St George’s Hospital, jednym ze szpitali należących do grupy United. 96% absolwentów znajduje pracę w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu studiów (wśród tych, którzy chcą podjąć pracę).

• St George’s, University of London
  • Dane teleadresowe
  • tel: +44 (0)20 8725 2333
  • tel: +44 (0)20 8417 5739
  • tudy@sgul.ac.uk
  • www.healthcare.ac.uk
  • www.sgul.ac.uk
  • Pozycja w rankingach
  • 196 Times Higher Education (2016, Świat)
Kształcenie

Szkoła oferuje kształcenie w następujących obszarach:

Licencjat
Biomedical Science Healthcare Science (Physiological Science) Midwifery/Registered Midwife
Paramedic Science Physiotherapy Radiography – Diagnostic
Radiotherapy – Therapeutic Biomedical Science Breast Imaging Foundation Degree
Magisterskie
Applied Exercise for Health Biomedical Science Applied Exercise for Health
Biomedical Science Rehabilitation Social Work
Rekrutacja

Podstawą jest zdana matura. Rekrutację na zdecydowaną większość kierunków na studiach I stopnia prowadzi UCAS, który przyznaje kandydatom punkty, biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania. Uczelnie wyższe są jednak instytucjami autonomicznymi i każda z nich samodzielnie określa swą politykę i warunki przyjęć na studia. Są nawet takie, które nie korzystają z przelicznika UCAS i wymagają podania konkretnych ocen ze świadectwa szkoły średniej. W trakcie rekrutacji kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków, na które chcieliby się dostać. Uwaga, aplikacja online jest płatna! Informacje nt. uznawalności wykształcenia zdobytego za granicą znajdziesz na stronie brytyjskiego biura sieci ENIC/NARIC.
Egzaminy są rzadkością. O przyjęciu decydują zwykle oceny na świadectwie maturalnym i ewentualnie rozmowa kwalifikacyjna.

Polska matura
Średnia 65% ze wszystkich podjętych przedmiotów, w tym 65% z Biologii, Matematyki oraz Chemii

IB
Wymagana Chemia oraz Biologia na HL (655); Matematyka oraz English Language na SL (555)

A-level
ABB-BCC – w zależności od kierunku

Wymagania językowe

IELTS 7.0 z całości (w tym 7.0 z writing oraz speaking; 6.5 z reading and listening)
iGSCE B

Termin składania aplikacji

15 października – dotyczy aplikacji na medycynę, stomatologię
15 stycznia – dotyczy pozostałych kierunków

Czesne

£ 9000 – koszty roczne

Pomoc finansowa

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

tak, wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

tak, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.