University of California, San Diego

University of California, San Diego znajduje się na południu Kalifornii w mieście La Jolla (przedmieścia San Diego). Jest jednym z 10 uniwersytetów należących do systemu uniwersytetów kalifornijskich (“University of California”). W przeciwieństwie do większości znanych szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych, UCSD jest szkołą publiczną; niezmiennie jednak osiąga wysokie miejsca w rankingach uniwersytetów. Jest uznawany za dużą szkołę z prawie 24 000 uczniów na studiach I stopnia (“undergraduate studies”).

us_ucsd
fot. Znode (wikipedia.org)

• University of California, San Diego
  • Dane teleadresowe
  • tel: +1 310-513-2715
  • ucinfo@applyUCsupport.net
  • UC San Diego
  • 9500 Gilman Dr.
  • La Jolla, CA 92093
  • Stany Zjednoczone
  • Pozycja w rankingach
  • 21 Center for World University Rankings
  • 8 US News (2015/16, USA)
Kształcenie

Wybór kierunku nie jest zależny od wyboru szkoły/collegu; różnice między collegami polegają na tradycjach, filozofii, wymogach kształcenia ogólnego oraz położenia na kampusie.

Szkoła oferuje kształcenie w następujących obszarach:

Rekrutacja

Do szkoły nie aplikuje się poprzez Common Application, lecz poprzez wewnętrzny system należący do University of California. Przy aplikowaniu należy ułożyć 6 dostępnych collegów według preferencji.Większość przyjętych aplikantów otrzymuje miejsce w szkole pierwszego lub drugiego wyboru.

Testy
– Średni wynik SAT: 2035
(Critical Reading — 657; Math — 705; Writing — 673)
– Średni wynik ACT: 30
– Minimalny wynik TOEFL iBT: 80

Ocena ważności kryterium podczas rekrutacji
– Wyniki nauki w szkole średniej (średnia ocen) – 25%
– Wyniki SAT/ACT – 35%
– Esej (“Personal Essay”) – 20%
– Aktywności pozaszkolne – 20%
*(Ewentualnie) Cechy/talenty/pasje wyróżniające daną osobę

Termin składania aplikacji

Aplikacja – 30 listopada

Czesne

$38 024 – koszty roczne
$110.00 – opłata rekrutacyjna

Pomoc finansowa

Zapraszamy do The Swan School w celu uzyskania pełnej informacji nt. pomocy finansowej.

tak, wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

tak, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.