Proces aplikacyjny w USA

Uczeń ubiegający się o przyjęcie na studia w Stanach Zjednoczonych musi zdać egzaminy TOEFL i SAT/ ACT lub GRE. Do egzaminów można przystąpić wielokrotnie, ponieważ liczy się najwyższy zdobyty wynik. Dodatkowo elementem rekrutacji jest napisanie eseju aplikacyjnego, często to on przeważa o przyjęciu bądź odrzuceniu kandydata. Nie jest to więc tylko sztampowy list motywacyjny, ale „wypracowanie”, które może zaważyć o przyszłym życiu.

Uczelnie w Stanach Zjednoczonych dodatkowo wymagają również listów referencyjnych, a na końcu zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną, która w przypadku uczniów z zagranicy odbywa się telefonicznie.

 

Trzeba pamiętać, że aby studiować w USA należy mieć ważną wizę. Jednak osoby przyjęte na uniwersytety dostają wizy właściwie automatycznie, a cały proces w ich przypadku to tylko formalność.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej pomocy w aplikacji na studia w Stanach Zjednoczonych? Napisz do nas!tak, wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

tak, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
  • British Council
    Educational Agent