Proces aplikacyjny na studia w UK

Szczególnym zainteresowaniem wśród polskiej młodzieży cieszą się studia medyczne, chociaż dostać się nie jest łatwo. Nie wystarcza sama, nawet świetnie zdana matura międzynarodowa.
Proces rekrutacyjny jest skomplikowany, a przygotowanie do niego pracochłonne. Jednak kierunek medyczny nie jest nieosiągalny. Na kierunki medyczne i pokrewne wymagane są wymiennie dwa egzaminy UKCAT (UK Clinical Aptitude Test) oraz BMAT (BioMedical Admissions Test), do których systematycznie przygotowujemy w ramach pozalekcyjnych kursów w The Swan School.

Nie trzeba jednak zdawać obu tych egzaminów. Na daną uczelnię wymagany jest tylko jeden z dwóch testów.

 

Równie ważną częścią aplikacji na studia w UK, a przy tym jedną z najtrudniejszych jest Personal Statement. Ta część, dobrze napisana, może nawet w pewnym stopniu przeważyć o przyjęciu na studia mimo gorszego wyniku z testu UKCAT/BMAT! Personal Statement sprawdza kreatywność, perswazję i sposób autoprezentacji ucznia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej pomocy w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii? Napisz do nas!tak, wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

tak, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
  • British Council
    Educational Agent