Matura amerykańska ACT

Czym jest egzamin ACT?

American College Testing Program (ACT) to jeden z dwóch ustandaryzowanych testów przeznaczonych dla uczniów szkół średnich w USA (drugi to SAT). Nie można go traktować jako odpowiednika polskiej matury. Jest jednak jednym z najważniejszych czynników liczących się podczas rekrutacji na uczelnie wyższe w Stanach Zjednoczonych.

Matura amerykańska - studia w USA
fot. timlewisnm (flickr.com/photos/gozalewis)

Test sprawdza zarówno kompetencje i umiejętności praktyczne, jak i wiedzę przedmiotową. Dobry wyniki z egzaminu otwiera szansę na naukę na najlepszych uniwersytetach w USA.

Jeżeli chcesz przygotować się do ACT i otworzyć sobie drogę do studiów zagranicznych – skorzystaj z oferty The Swan School.

Zalety kursu ACT w The Swan School

 • zajęcia prowadzone przez doświadczonych nauczycieli – ukierunkowane nie tylko na poszerzenie wiedzy, ale na rozwój kompetencji praktycznych i krytycznego myślenia,
 • przygotowanie do wszystkich części egzaminu ACT, zgodnie z obowiązującą obecnie formułą,
 • możliwość rozpoczęcia nauki nawet, jeśli znasz język angielski na poziomie B2 lub niższym oferujemy dłuższe i bardziej intensywne kursy, które podniosą poziom Twoich umiejętności i poszerzą językowe kompetencje,
 • kursy prowadzone w niewielkich grupach – pozwalają nauczycielowi skoncentrować się na indywidualnych potrzebach każdego ucznia,
 • możliwość wyboru kursu regularnego bądź intensywnego – dopasowanego do potrzeb edukacyjnych i czasu, którym dysponujesz,
 • kompleksowe przygotowanie do egzaminu od strony merytorycznej i technicznej – tak, byś podszedł do niego bez obaw.

Nauka w programie ACT

W The Swan School proponujemy Ci kompleksowy program zajęć, dedykowany dla osób podchodzących do egzaminu ACT. Obejmuje on wszystkie części egzaminu, rozwijając wszechstronnie kompetencje ucznia. Korzystając ze wsparcia naszych nauczycieli, uczeń nie tylko poszerzy wiedzę merytoryczną, ale także nabędzie umiejętności niezbędne do poradzenia sobie ze wszystkimi typami zadań podczas egzaminu ACT, a także w późniejszej edukacji na amerykańskich uczelniach.

Egzamin ACT

Egzamin ACT składa się z czterech obowiązkowych części. Są to:

 • język angielski – trwa 45 minut, sprawdza umiejętności posługiwania się językiem angielskim,
 • matematyka – 60 minut, sprawdza umiejętności z zakresu: algebry, podstaw geometrii i trygonometrii,
 • czytanie ze zrozumieniem – 35 minut, weryfikuje umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstu,
 • część analitycznego wnioskowania – 35 minut, sprawdza umiejętność logicznego myślenia, analizy, interpretowania oraz rozwiązywania problemów.

Każda z tych części oceniana jest w skali od 1 do 36 punktów. Zaś ostateczny wynik to średnia czterech wyników.

Opcjonalną częścią ACT jest Writing – do napisania jest esej. Ta część sprawdza umiejętność literackiego pisania. Trwa 30 minut.

Jeżeli szukasz kompleksowego wsparcia przy przygotowaniu się do egzaminu ACT, zgłoś się do The Swan School. Dzięki nam, otworzysz sobie drogę do studiów w USA!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!tak, wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

tak, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.

Studiuj na
Oxford,
Cambridge,
Harvard,
Stanford.
 • British Council
  Educational Agent